Суспільне мовлення

Протест на кордоні: Єврокомісія може розпочати карну процедуру проти Польщі за блокування пунктів пропуску — RMF FM

Єврокомісія може покарати Польщу, якщо питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною не буде розв’язано.

Про це повідомив представник ЄК у коментарі RMF FM.

Співрозмовник наголосив, що польська влада, відповідно до законодавства Європейського союзу, зобов’язана забезпечити вільний рух українських вантажівок на прикордонних переходах.

“Деякі посадовці Єврокомісії вважають, що польська влада не робить достатньо, щоб вирішити проблему та припинити протест перевізників. Брюссель явно втрачає терпіння”, — зазначили журналісти.

За даними RMF FM, розглядається процедура щодо порушення Польщею законодавства ЄС, зокрема положень регламенту про лібералізацію торгівлі з Україною, яку нещодавно продовжили до червня 2024 року.

Наразі Європейська комісія вивчає правові підстави для відкриття такої процедури. Однак офіційно там відмовилися коментувати заходи, які можуть вжити проти польської влади, оскільки переговори ще тривають.

Що відомо про страйк польських перевізників

6 листопада, близько 14:00 за українським часом, польські перевізники почали блокувати рух вантажівок у пунктах пропуску “Краківець-Корчова”, “Ягодин-Дорохуськ” та “Рава-Руська-Хребене”.

Учасник страйку Томаш Борковський розповів, що до блокади долучились представники транспортних компаній. Вони вимагають, аби повернули дозволи на комерційні перевезення для України.

Протестувальники заявили, що не будуть блокувати рух для автобусів, легкових авто, а також вантажівок, які перевозять гуманітарну допомогу Україні, або тварин чи швидкопсувні вантажі.

Асоціація “Укравтопром” із посиланням на Міжнародну транспортну асоціацію України зазначила, що причина страйків — надмірна конкуренція після лібералізації міжнародних перевезень між Україною та країнами ЄС.

Що означає “транспортний безвіз”

14 червня 2022 року Україна погодила з делегацією Єврокомісії спецугоду про лібералізацію автомобільних перевезень, відому як “транспортний безвіз”, яка покликана розв’язувати проблему нестачі дозволів на міжнародні перевезення.

Заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм повідомив, що після підписання угоди про “транспортний безвіз” дозволи на міжнародні перевезення країнами ЄС будуть не потрібні.

Президент Володимир Зеленський 16 вересня своїм указом затвердив угоду між Україною та Євросоюзом про вантажні перевезення автомобільним транспортом.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

16 березня Україна та ЄС продовжили ще на рік дію “транспортного безвізу”.


Джерело: Суспільне мовлення України