У Львові протезист з Німеччини провів воркшоп для українських фахівців
У Національному реабілітаційному центрі “Незламні” німецький спеціаліст з протезування Марвін Ельсассер провів воркшоп для українських фахівців. Марвін Ельсассер — фахівець у галузі протезування верхніх кінцівок: від часткової ампутації кисті до повного видалення плеча.
Під час воркшопу Марвін Ельсассер навчає як знімати мірки з пацієнта, сформувати гіпсовий негатив і позитив та ділиться усіма нюансами цих процесів.
“Протезування рук складне, бо сам протез не має такого заміщення функції руки як протез ноги заміщає ногу, бо кисть має кілька хватів, їх називають біонічні. Хоч вони і мають багато хватів, але замінити руку навіть на 50% вони не можуть”, — каже протезист центру “Незламні” Назар Багнюк.
Воркшоп з протезування у Національному реабілітаційному центрі “Незламні”. Фото: Суспільне Львів
Марвін Ельсассер має сертифікати всіх провідних компаній світу, що протезують та виготовляють комплектуючі для штучних кінцівок. Він володіє всіма доступними на сьогодні техніками, ставить механічні та міоелектричні штучні кінцівки.
“Я з 2013 року працюю із протезуванням верхніх кінцівок не тільки як технік, але й як інженер. Власні протези я почав створювати з 2017 року. Звичайно я також роблю протези нижніх кінцівок. Але я більше фокусуюся на протезах верхніх кінцівок. В Німеччині зазвичай за рік я виготовляю 200-300 протезів. Це залежить від кількості пацієнтів. Так, в Німеччині у нас інша ситуація, ніж тут. Багато людей там потребують протезів верхніх кінцівок, але не так багато, як в Україні”, — каже Марвін Ельсассер.
Протезист разом із пацієнтом центру “Незламні”. Фото: Суспільне Львів
На воркшоп записалося близько 30 учасників. Це і протезисти з досвідом, і студенти.
“Це досить цікавий досвід для того, щоб зрозуміти можливо в майбутньому доведеться працювати протезистом, ще не знаю, бо поки навчаюсь, ще не визначилась пріоритетність чи більше по фізичній терапії, чи по протезах. Професію обиратиму вже в період практики”, — каже учасник воркшопу Станіслав Камінський.
Загалом у майстерні протезування Центру “Незламні”, за час її роботи, виготовили понад 230 протезів, каже Назар Багнюк.
Дводенний воркшоп впродовж 18-19 жовтня у Національному реабілітаційному центрі “Незламні” проводять в межах проєкту “Реабілітація та протезування українців в Україні”, який реалізується завдяки програмі Українського Фонду Швидкого Реагування, яку втілює IREX inUkraine, за підтримки Державного департаменту США.