Суспільне мовлення

У ВАКС слухали справу нардепа Ярослава Дубневича щодо заволодіння грошима “Укрзалізниці”

У Вищому антикорупційному суді України 17 жовтня відбулося підготовче засідання у справі нардепа Ярослава Дубневича щодо заволодіння грошима “Укрзалізниці”. Ярослав Дубневич приєднався до слухання онлайн, повідомляти про своє місцеперебування депутат відмовився.

Цю інформацію Суспільному підтвердила речниця Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

“Засідання було призначене давно, вони завчасно подали клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції. Слухання відбувалося у режимі відеоконференції, суд дозволив її провести. Проте обвинувачений не надав інформації про те, де він наразі перебуває і не надав відповідні документи”, — розповіла Ольга Постолюк.

Також Вищий антикорупційний суд задовольнив клопотання захисників Дубневича. Відтак, йому зменшили суму застави з 86 до 56 млн грн. Ці гроші, 30 млн грн, за клопотанням захисту будуть перераховані на потреби ЗСУ.

2 листопада 2019 року слідчий суддя ВАКС обрав Дубневичу запобіжний захід — заставу у розмірі 100 млн грн. Оскільки САП просила тримання під вартою з можливістю внесення застави, то оскаржили рішення і 7 листопада апеляційна палата ВАКС скасувала рішення суду першої інстанції і застосувала запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави — 90 млн грн. Згодом у березні 2022 року сторона захисту подала клопотання щодо змешнення розміру застави до 86 млн грн, а 4 млн перерахувати на потреби ЗСУ і застава складала 86 млн.

19 жовтня у Вищому антикорупційному суді відбудеться наступне засідання у цій справі.

Що відомо про справу заволодіння грошима “Укрзалізниці”

У лютому 2022 року у САП повідомили, що скерували до суду обвинувальний акт щодо 9 людей, серед яких народний депутат України 9 скликання та колишні посадовці Філії “Центр забезпечення виробництва” ПАТ “Укрзалізниця”. Їх обвинувачували у незаконному заволодіння грошима Укрзалізниці на суму 93 млн грн. Мова про депутата Ярослава Дубневича.

За даними слідства, діючи у змові, посадовці “Укрзалізниці” та народний депутат із залученням підконтрольних йому підприємств-посередників, організували проведення процедур відкритих торгів із закупівлі стрілочних переводів, запасних частин до них та комплектів роздільного скріплення.

“Незважаючи на те, що ПАТ “Дніпропетровський стрілочний завод” є єдиним виробником стрілочної продукції на території України, переможцями торгів стали дві компанії-посередниці. Цікавим виявився факт того, що бенефіціарним власником однієї з цих компаній виявився народний депутат”, — повідомили у квітні 2020 року у Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.

Внаслідок цього підприємство впродовж 2015-2017 років переплатило за постачання цих товарів 93 млн грн.

Обвинуваченому інкримінують ч.5 статті 191 КК України — привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем.

Санкція статті передбачає покарання — позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Також Ярослава Дубневича підозрюють в організації заволодіння майном держави на суму понад 2,1 млрд грн. Йдеться про природний газ. Вранці, 17 жовтня, НАБУ на своїй сторінці у Facebook повідомило, що оголосило у розшук народного депутата Ярослава Дубневича.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як розповіла у коментарі Суспільному помічник-консультант народного депутата Марія Симоненко, наразі коментарів не надають, ситуацію не коментують.


Джерело: Суспільне мовлення України