У Львові відкрили фотовиставку, присвячену родинам полонених захисників “Азовсталі”
У Львові, біля парку ім. І. Франка, відкрили фотовиставку, присвячену родинам полонених захисників “Азовсталі”. Три українські фотографині – Анастасія Крисак, Соломія Назарко та Анастасія Сорока презентували спільний фотопроєкт, аби нагадати про те, що в полоні залишаються сотні захисників Маріуполя.
У Львові відкрили фотовиставку, присвячену родинам полонених захисників “Азовсталі”. Суспільне Львів
“Ми хотіли створити соціальний проєкт, щоб показати не тільки наших полонених, а показати їхніх рідних. Тому що це їхня душа, їхня підтримка, їхній тил. Тому на світлинах – мами, кохані, дружини, діти тих хлопців, які зараз перебувають у полоні”, — розповідає співорганізаторка проєкту Анастасія Крисак.
У Львові відкрили фотовиставку, присвячену родинам полонених захисників “Азовсталі”. Суспільне Львів
Усі жінки, зображені на чорно-білих фото, проживають у Львові, хоча більшість родом з різних регіонів України, зокрема з Маріуполя та Краматорська.
“За полонених героїв Маріуполя потрібно боротися і на інформаційному, і на культурному фронті. Ми віримо, що мистецтво – це також зброя, тому й з’явилась ідея створити цей фотопроєкт. Перш за все, ми хотіли показати, що усі військовополонені захисники міста Марії – чиїсь сини та доньки, чоловіки та дружини, татусі та матусі. Зовсім не «нацисти», як часто розповідає ворожа пропаганда, а українці, які дуже люблять Батьківщину, своє життя, близьких”, — додає співавторка проєкту Анастасія Сорока.
Також автори створили спеціальний сайт. До світлин додали QR-коди, відсканувавши які можна дізнатися більше історій “азовців” і їхніх родин.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Фотовиставку вже презентували у Тернополі. У Львові експозиція триватиме до 9 жовтня. А згодом її планують показати за кордоном.
Що відомо
- 22 вересня відбувся обмін полоненими. Україна повернула 215 людей. Це – військові, прикордонники, поліцейські, моряки, нацгвардійці, бійці тероборони, митники та парамедики.
- Серед них є також і захисники маріупольського заводу “Азовсталь”. Інші захисники залишаються досі у полоні.