Генератори, паливо та павербанки: як у Львові готуються до можливого блекауту
У Львові триває підготовка на випадок блекауту. Місцева влада вже напрацювала сценарії на випадок надзвичайних ситуацій, зокрема і тривалих відключень електроенергії. Також до можливих обстрілів енергосистеми готуються освітні, медичні заклади та львів’яни.
Як розповіла Суспільному директорка ліцею міжнародних відносин імені Василя Стуса, в навчальному закладі, де навчається 1380 учнів, є все необхідне на випадок надзвичайних ситуацій. За її словами, готуватися до можливого блекауту почали ще минулого року.
“Ми закупили великий генератор, нам подарували декілька маленьких генераторів і будемо виходити з ситуації. Додатково закуплені ліхтарі, великі павербанки, щоб була можливість підзаряджати техніку в тому числі, бо змішана форма навчання”, — каже директорка ліцею Світлана Уралова.
Укриття в ліцеї міжнародних відносин імені Василя Стуса. Суспільне Львів
Також до можливого блекауту готують медичні заклади. Серед них обласний клінічний перинатальний центр. За словами директорки Марії Малачинської, до вимкнень світла вони готові повністю.
“Це дизельний генератор, який забезпечує повністю роботу перинатального центру, операційні всі, дорослі і дитячі реанімації, тобто ті відділення, які вкрай потребують постійного живлення. Вони можуть працювати стільки потрібно: паливо є резервне, резерв поповнений настільки, наскільки треба згідно з нашими вимогами, щоб 24/7 генератор працював”, — говорить Марія Малачинська.
Генератор у перинатальному центрі. Суспільне Львів
Торік після ракетних обстрілів енергосистема Львівщини зазнала великих ушкоджень, розповідає речниця “Львівобленерго” Галина Петрушка. За її словами, коли пошкодили одну електропідстанцію, обленерго підключало споживачів до іншої підстанції чи лінії. Цього року, в разі можливого блекауту, в енергетичній компанії будуть працювати за таким самим алгоритмом.
“Ми проводили чистку траси, робили запас аварійних матеріалів, проводили планові роботи і таке інше. Чи цього буде достатньо в разі ракетних обстрілів, відповіді не дасть ніхто”, — каже речниця “Львівобленерго”.
У Львові з 2022 року діє програма по відшкодуванню вартості електрогенераторів. Як розповів начальник міського відділу супроводу ОСББ Сергій Солтис, відповідно до програми для багатоквартирних будинків та бізнесу компенсація складає 50% вартості генератора.
“Загалом було компенсовано для житлових будинків 2,6 млн за час дії програми. Цьогоріч ми компенсували майже 2 мільйони гривень, фактично приріс компенсації зріс. Кількість заявок теж зросла. Якщо говорити про бізнес, якщо минулого року було компенсовано 2 мільйони гривень, то цього року вже 10 мільйонів компенсовано”, — зазначає Сергій Солтис.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
За його словами, за час існування програми від мешканців житлових будинків надійшло 147 заяв для компенсації вартості генераторів. А від бізнесу — 333.