Суспільне мовлення

На Львівщині ремонтують ще 23 будівлі, де житимуть переселенці

На Львівщині облаштовують нові місця, де зможуть приймати переселенців. Для цього зараз ведуть роботи на 23 локаціях. Переважно — це старі гуртожитки. Залучають гроші і з обласного бюджету, і гроші донорів – організацій, які долучилися до проєкту.

Більше про це дізнавалося Суспільне.

17-річна Вероніка Гонебіна каже, більш ніж рік живе у кімнаті Стрийського гуртожитку. Дівчина родом з Бердянська Запорізької області.

“Ми виїхали після окупації, ми жили ще там місяць-два. Було страшно, спочатку було і страшно виїжджати, потім, коли я приїхала сюди, стало легше, проте дуже почала сумувати за домом”, — каже переселенка.

Вероніка Гонебіна. Суспільне Львів

Поверхом нижче живуть пенсіонерки Валентина Деркач та Раїса Ралкіна. Кажуть, хоч мріють повернутися додому, та тут вже адаптувалися та здружились.

“Ми з сім’єю, з онуком і донькою, приїхали сюди найперші. 8 березня ми вже тут були. Я з Київської області, живу біля аеродрому воєнного. Нас знайомі вивезли, так як мені погано стало, інфаркт перенесла після бомбардування. У мене з сьомого поверху все було видно. Я дуже переживала і перенесла на ногах цей інфаркт”, — каже Валентина Деркач.

Раїса Ралкіна приїхала з Сєвєродонецька Луганської області.

“Ми виїжджали 8 березня, там горіла земля і небо. Величезні снаряди літали. Я досі залишилася на все життя глуха. Відійшло, але погано чую”, — розповідає жінка.

Раїса Ралкіна та Валентина Деркач

Раїса Ралкіна та Валентина Деркач. Суспільне Львів

На початку повномасштабного вторгнення у гуртожиток приїхало більш ніж сто переселенців, розповідає директор училища Віталій Никифорів. Їх тоді поселяли у вільні кімнати.

“Було дуже в аварійному стані. Понад 10 років ми зверталися до різних органів влади. У нас п’ятий поверх не функціонував взагалі майже, бо було незадовільне дахове покриття. На чотирьох поверхах проживали діти”, — говорить директор ВПУ №8.

За цей час там, за словами Віталія Никифоріва, відремонтували три поверхи, де мешкає 92 переселенці. Зараз відновлюють ще перший та другий та планують створити ще 50 місць.

Кімната у гуртожитку, де живуть переселенці

Кімната у гуртожитку, де живуть переселенці. Суспільне Львів

Це училище – одне із 23 об’єктів, які зараз ремонтують, аби за потреби поселити переселенців, розповів директор обласного департаменту економічної політики Степан Куйбіда. На цей проєкт скерували майже 190 мільйонів гривень з обласного бюджету. Ще близько 400 мільйонів гривень – це гроші донорів, у тому числі і міжнародних організацій.

“Ми вибрали гуртожитки, оскільки проінвентаризувавши освітянську мережу професійно-технічної освіти, заклади мають в себе на балансі необхідні площі, які знаходяться в частково незадовільному або незадовільному стані. Було прийняте рішення про реновацію, оскільки це мінімальні вкладення порівняно, наприклад, з будівництвом, але дає найбільший ефект”, — говорить Степан Куйбіда.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

За словами посадовця, так планують створити понад 1400 додаткових місць для переселенців. Загалом в області зараз офіційно зареєстровано 230 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Більше 30% з них – діти.


Джерело: Суспільне мовлення України