Суспільне мовлення

“Прихопили міську землю і “трохи” лісу”: у Львові родина Гринкевичів незаконно збудувала віллу

У Львові на комунальній землі виявили віллу родини Гринкевичів, яка була споруджена з численними порушеннями. Львівська міська рада вже скерувала листи в Держгеокадастр, Державну екоінспекцію, поліцію та інші інстанції.

Як повідомив на Facebook-сторінці заступник міського голови Львова з містобудування Любомир Зубач, про віллу-самобуд посеред лісу в районі Тракту Глинянського посадовці дізналися із журналістського запиту. За його словами, щодо оформлення чи оренди землі, як і стосовно дозволів на спорудження будинку Гринкевичі до Львівської міської ради не звертались.

“Гринкевичі збудували віллу у Львові без дозволів. При цьому так виглядає, що прихопили міську землю і “трохи” лісу. Басейн там, де мали би бути сади. Особняк, що своїм подвір’ям заліз на землі природо-заповідного фонду. Захоплення двох комунальних ділянок. Та самовільна дорога через ліс. І, звичайно, без жодного дозволу. Ну від структур ЛМР точно”, — каже Любомир Зубач.

Посадовці управління держконтролю за використанням землі виїхали з обстеженням на місце — до вулиць Лодія-Наступальна. За даними мерії, це колишні землі садового товариства Споживче товариство “Пролісок”, які були передані в приватну власність ще 1998 року.

Відповідно до схеми, ділянки №1, 2, 3 та 4 перебувають у власності Світлани Гринкевич та Ірини Федак – дружини та тещі Ігоря Гринкевича.

“Будинок збудовано на ділянці №2 площею 9,5 соток землі, але він там трохи не помістився і зайняв частину ділянки №3. У порядних господарів біля будинку має бути басейн. Він розташувався на ділянці №4. І через свої габарити попередньо заліз на ділянку №5. А вона — комунальної власності”, — зазначає заступник міського голови Львова з містобудування.

План-схема земельних-ділянок

План-схема земельних-ділянок. Фото: Facebook/Любомир Зубач

Три з чотирьох ділянок, за даними мерії, перебувають у власності родини Гринкевичів з 2019 року. Тільки одну — №2 вони придбали під час війни, у серпні 2022 року.

За словами Любомира Зубача, теперішнє цільове призначення ділянок №1 і 2 дозволяє будувати будинок. Втім, зазначає посадовець, “є питання до того, як воно було змінено”, бо до ділянки немає жодних під’їздів, як того вимагають державні будівельні норми. Ділянки №3 і 4 призначені під колективне садівництво і на них не можна нічого будувати, проте там вже залили бетон під басейн.

“Ділянка №6 на план-схемі позначена зеленим кольором. Орієнтовно 21 сотка — це все захоплені державні землі ДП “Львівський Лісгосп”. Тобто це ліс і землі природно-заповідного фонду, на якому не можна нічого робити, тим паче рубати дерева, щоб поставити огорожу чи прокласти дорогу. Але саме це зробила родина Гринкевичів. До слова, захоплення земель державної власності – це кримінальна відповідальність”, — повідомляє Любомир Зубач.

Натомість ділянки №5 і 10 — це міські землі. Їх умовно позначили червоним.

“Без жодних дозволів зайняли і фактично користуються комунальною землею і на обох комунальних ділянках встановили металеві огорожі. За результатами обстеження нашої комісії держуправління контролю за землями, площа цих самовільно зайнятих земель – 0,28 га”, – додає заступник міського голови Львова з містобудування.

Львівська міська рада вже скерувала листи в Держгеокадастр, Державну екоінспекцію, Нацполіцію, а також Західне міжрегіональне управління лісового та мисливського господарства та Філію “Львівського лісового господарства” ДCГП “Ліси України”.

У чому підозрюють Ігоря та Романа Гринкевичів

У 2023 році Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження за фактом оборудок із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. Компанії львівського бізнесмена виграли 23 тендери на постачання Міністерству оборони одягу на понад 1,5 мільярда гривень, зазначили в пресслужбі відомства.

“Під час слідства було встановлено, що до виконання оборонних замовлень були залучені підконтрольні бізнесмену підприємства, які раніше займались будівництвом та не мали належних виробничих, складських та інших потужностей для виготовлення та зберігання речового майна для потреб Міністерства оборони України. За попередніми оцінками це призвело до збитків бюджету на 1,2 мільярда гривень та відповідно зриву постачання”, — наголосили в ДБР.

За результатами слідчих дій правоохоронці виявили повне невиконання 6 контрактів. При цьому щонайменше за 7 договорами підприємства бізнесмена поставили товар на склади військових частин лише у невеликій кількості, але отримали державні кошти за повне виконання зобов’язань. Також ДБР з’ясувало, що 8 договорів виконані із запізненням від 3 до 5 місяців.

“Аналіз зовнішньоекономічних контрактів та митних документів вказаних підприємств виявив факти завищення вартості товарів, поставлених для МОУ. Перевіряється причетність до оборудок колишніх посадовців Міноборони, які не проводили жодних юридичних дій для забезпечення виконання або розірвання договорів”, — додали в Бюро.

29 грудня 2023 року у пресслужбі Державного бюро розслідувань повідомили про затримання бізнесмена Ігоря Гринкевича — за словами правоохоронців, той пропонував співробітнику Бюро хабар у розмірі пів мільйона доларів США. Радниця з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян зазначила, що хабар мав посприяти поверненню майна, вилученого у підконтрольних бізнесмену компаній в ході розслідування раніше відкритого провадження.

30 грудня Ігорю Гринкевичу повідомили про підозру за ч. 3 ст. 369 КК України (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі). Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із правом внести заставу в розмірі 429 мільйонів 440 тисяч гривень.

9 січня стало відомо, що Львівська обласна рада розірвала меморандум із благодійним фондом HOPE.UA, представником якого є Ігор Гринкевич. Відповідно до меморандуму, благодійний фонд мав відреставрувати приміщення комунального закладу обласної ради у Журавному.

17 січня працівники ДБР повідомили про підозру львівському бізнесмену Ігорю Гринкевичу, його сину та керівникам підконтрольних компаній у створенні та участі у злочинній організації.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Після цього Міноборони України подало заяву до ДБР про визнання міністерства потерпілою стороною у справі проти компаній, які пов’язані із львівським підприємцем Ігорем Гринкевичем. Також у Міноборони оголосили про розірвання останнього контракту з компанією, пов’язаною з бізнесменом — “Трейд Лайнс Рітейл”, яка постачала продукти для ЗСУ.


Джерело: Суспільне мовлення України