Львівський портал

Енергетики повністю заживили критичну інфраструктуру в усіх містах

Енергетикам вдалося повністю заживити критичну інфраструктуру в усіх містах, які постраждали в наслідок російських атак в березні. Про це повідомили в «Укренерго».

«У всіх постраждалих містах повністю заживлена критична інфраструктура, частково відновлено роботу лектротранспорту», – йдеться в повідомленні.

Також відновлена можливість подачі електроенергії мережами обленерго для всіх споживачів, що були знеструмлені внаслідок ракетних та дронових атак росіян на енергооб’єкти. Але на підстанціях «Укренерго», які передають електроенергію від електростанцій до мереж обленерго, пошкоджено важке високотехнологічне обладнання, заміна якого потребує часу. Тому високовольтні мережі не можуть передавати великі обсяги електроенергії, необхідні для покриття всіх потреб споживачів.

Через це в найбільш постраждалих регіонах споживачі отримують електроенергію чергами – тобто діють графіки погодинних відключень (ГПВ). Наразі обмеження споживання застосовані на Харківщині та Одещині. В Хмельницькій області та Кривому Розі наразі обмежень немає. Але при зростанні споживання Диспетчерський центр «Укренерго» буде вимушений застосувати заходи обмеження споживання.

На постраждалих від російських ракет електростанціях працюють ДСНС та ремонтні бригади, триває розбір завалів, фіксація пошкоджень.

У ніч на 22 березня Росія здійснила масовану комбіновану атаку, випустивши по Україні 63 дрони та 88 ракет, в тому числі аеробалістичні «Кинджали» та балістичні «Іскандер-М».

Окупанти цілились в енергетичну інфраструктуру. За даними «Укренерго», пошкоджено десятки об’єктів енергосистеми у низці регіонів України.

Один із ударів цієї ночі прийшовся саме на ДніпроГЕС у Запоріжжі. Було два прямих влучання, загалом по об’єкту рашисти били 8 ракетами. Пошкоджено обидві станції, опору, саму греблю, розбито підкранові балки.

В «Укргідроенерго» заявляли, що загрози прориву дамби немає. Втім остаточних висновків фахівці досі зробити ще не можуть.

Однак об’єм пошкоджень, за словами очільника «Укргідроенерго», є «дуже великим». Зокрема, є суттєві втрати реконструйованого й модернізованого обладнання.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Джерело: Інформаційна агенція «ЛЬВІВСЬКИЙ ПОРТАЛ»
2024-03-27 14:37:42

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин