Україна і світ

чинного міністра підозрюють у заволодінні державною землею

НАБУ викрило колишнього голову аграрного комітету Верховної Ради, чинного міністра на заволодінні державною землею на 291 млн грн, а також спробі заволодіння землею ще на 190 млн грн.

Заволодіння державною землею: що відомо про справу

Прізвища НАБУ не називає, проте ЗМІ з посиланням на джерела в силових органах повідомляють , що йдеться про Миколу Сольського, який з 24 березня 2022 року очолює Міністерство аграрної політики та продовольства, а до того – із 29 серпня 2019-го до 24 березня 2022-го – був головою Комітету Верховної Ради з питань питань аграрної та земельної політики.

За даними слідства, до складу злочинної групи на чолі з чинним міністром входили чиновники з Держгеокадастру, а також особи, які контролювали діяльність цих органів, так звані куратори.

Зараз дивляться

У 2017 році власник низки сільськогосподарських компаній, який згодом став народним депутатом та очолив аграрний комітет, у змові з головою Держгеокадастру та кураторами його органів вирішив заволодіти землею, яка перебувала у користуванні двох держпідприємств на території Сумської області.

– Учасники схеми забезпечили знищення документів, на підставі яких два держпідприємства на Сумщині мали право постійного користування землею. Через їх відсутність обласний Держгеокадастр склав акт про самовільне зайняття цих ділянок, – повідомляє Бюро.

А далі ці ділянки передали у власність заздалегідь визначеним особам під виглядом реалізації їх права на безкоштовну землю. Умовою отримання землі у власність було підписання договору про її передачу в оренду приватному агрохолдингу ще до моменту отримання.

Внаслідок реалізації незаконної оборудки у 2017-2021 роках учасники схеми заволоділи 1 250 земельними ділянками загальною площею 2 493 га і вартістю на момент вчинення злочину понад 291 млн грн.

Була також спроба заволодіти ще 3 282 га землі вартістю близько 190 млн грн, але цьому завадили детективи НАБУ та прокурори САП, наклавши на них арешт після обшуків.

Про підозру повідомили організатору схему, тобто чинному міністру, двом кураторам органів Держгеокадастру та особі, яка сприяли вчиненню злочину.

Іншим учасникам схеми триває вручення підозр.

Джерело: НАБУ, САП

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 10:16:38

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин