Суспільне мовлення

Ні стрес, ні страх не мають впливати: як лікар зі Львова рятує бійців на війні

До повномасштабного вторгнення капітан медичної бригади одного з бойових підрозділів ЗСУ Іван Мелець працював лікарем-анестезіологом Лікарні Святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я України.

Чоловік є випускником Національного медичного університету імені О.Богомольця, де навчався на кафедрі підготовки лікарів ЗСУ.

“Після навчання підписав контракт та пішов служити. Тоді в мене не було достатньої медичної практики, але щоби рятувати інших та вижити самому, доводилось швидко вчитись”, — згадує лікар.

Капітан медичної бригади Іван Мелець. Фото з архіву Івана Мелеця

П’ять років поспіль Іван Мелець набирався досвіду від досвідчених військових медиків у великих шпиталях, які розташовані коло лінії фронту на Донеччині та Луганщині. Після завершення контракту встиг попрацювати у цивільних лікарнях Києва та Львова лише два роки.

Тепер він знову на війні. Каже, що те, що він бачить зараз, геть інше, ніж що він бачив раніше: 90 відсотків поранених мають мінно-вибухові та осколкові поранення.

“Дуже багато глибоких і важких ран обличчя та тіла, розірваних та розтрощених кінцівок”, — зазначає він.

Оскільки підрозділ, в якому служить чоловік, бере участь у боях, йому та його колегам доводиться рятувати поранених у різних умовах — у підвалах, закинутих хатах, бліндажах.

“Ми ніколи не можемо знати, скільки часу триватиме обстріл наших позицій. Часом на кілька годин затишшя, а потім — шквал вогню, який не зупиняється просто днями. А нам же ще треба забирати поранених”, – пояснює лікар.

Ні стрес, ні страх не мають впливати: як лікар зі Львова рятує бійців на війні

Іван Мелець у бліндажі. Фото з архіву Івана Мелеця

За словами Івана, їхній польовий шпиталь — дуже потужний. У ньому працюють хірурги, фельдшери, молодший медичний персонал, є відповідний інструментарій, в мініреанімації є навіть апарати ШВЛ з моніторами — щоби отримати для порятунку наших людей усе, що потрібно, команда доклала багато зусиль.

Попри це, буває, коли побратима не вдається врятувати. Так, одного разу, під час сильного обстрілу, міна розірвалася прямо коло медпункту. Поранений осколком – помер від масивної кровотечі.

“Важливим є внутрішній емоційний стан. Якщо ти піддаєшся емоціям, ти не зможеш собою керувати. Ні стрес, ні страх не мають на тебе впливати. Кожна помилка – це чиєсь життя”, — говорить він.

Ні стрес, ні страх не мають впливати: як лікар зі Львова рятує бійців на війні

Нагороди Івана Мелеця. Фото з архіву Івана Мелеця

Минулого року лікаря-анестезіолога Івана Мелеця та його побратимів-медиків за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі нагородили медалями “За врятоване життя”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Вдома на чоловіка чекає трирічна донечка та дружина. Вона – також військовослужбовиця, тому розуміє чоловіка.


Джерело: Суспільне мовлення України