Україна і світ

Захоплена реакція на їжу в дитинстві може призвести до розладу харчової поведінки — вчені

Команда вчених з UCL і Роттердамського університету Еразма під час дослідження з’ясувала, що захоплена реакція на їжу в ранньому дитинстві може бути пов’язана з вищою ймовірністю виникнення симптомів розладу харчової поведінки в підлітковому віці.

Як проходило дослідження

У дослідженні було вивчено дані опитування 3 670 молодих людей у Великій Британії та Нідерландах, щоб з’ясувати, як особливості апетиту в ранньому дитинстві можуть бути пов’язані з імовірністю розвитку симптомів розладу харчової поведінки протягом 10 років.

Результати

Дослідники виявили, вища чутливість до їжі була пов’язана зі збільшенням на 16-47% ризиків отримати симптоми розладу харчової поведінки, зокрема ознаки компульсивного переїдання, неконтрольованого харчування, емоційного харчування, компенсаторної поведінки.

Зараз дивляться

Збільшення на 47% було виявлено для симптомів компульсивного переїдання (поїдання дуже великої кількості їжі та/або відчуття втрати контролю над їжею).

Збільшення ризиків на 16% було виявлено при обмеженому харчуванні, коли людина скорочує кількість їжі, щоб схуднути або уникнути збільшення ваги.

Приймати їжу повільно

Команда також з’ясувала, що повільніший темп вживання їжі та більш швидке відчуття ситості (висока чутливість до насичення) в ранньому дитинстві можуть захистити від розвитку деяких симптомів розладу харчової поведінки в подальшому.

При цьому вчені наголосили, що оскільки висока чутливість до їжі є нормальною і дуже поширеною поведінкою, її слід розглядати як усього лише потенційний фактор ризику серед багатьох, а не як щось, що повинно змусити батьків непокоїтися.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 11:49:04

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин