Україна і світ

Завалили проханнями. Російські компанії у відчаї просять Казахстан допомогти обійти санкції

Російські компанії за останні тижні завалили партнерів з Казахстану проханнями допомогти в обході західних санкцій, імпортувавши вкрай необхідні товари.

Про це повідомляє Reuters із посиланням на власні джерела.

Як пише агенція, кількість запитів росіян про допомогу зростає. Такий підвищений інтерес Росії може бути пов’язаний з інформацією про плани Туреччини посилити контроль за транзитом санкційних товарів.

Зараз дивляться

– Джерела розповіли, що у росіян дуже довгий список покупок, що охоплює промислове обладнання, залізничні підшипники, сучасну електроніку, радіоапаратуру, турбіни, деталі для літаків, сировину і навіть матеріали для банківських карт, – пише видання. 

Один із казахських підприємців розповів Reuters, що йому запропонували $1 млн, якщо він допоможе перевезти вантажівки з рідкоземельними металами з Австралії.

– Деякі російські фірми намагаються встановити довгострокові партнерські відносини у “сфері порушення санкцій”. Рівень торгівлі між Росією і Казахстаном настільки зріс, що казахстанська митниця перевантажена, – зазначає видання. 

Часто в товарах є підсанкційні компоненти, але самі по собі прямо вони не заборонені. Інше джерело повідомило, що російські банки імпортують через Казахстан обладнання та пластмаси, необхідні для виробництва банківських карт.

Як зауважили журналісти  Reuters, уряд Казахстану не відповів на запит видання про надання коментарів. 

Росія залишається найбільшим торговим партнером країни. Минулого року казахстанський експорт у РФ зріс на чверть – до $8,8 млрд. 

Також зросли продажі деяких товарів. Наприклад, експорт підшипників подвоївся до $111 млн.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Нагадаємо, Європейський Союз планує створити чіткішу правову базу для запровадження санкцій проти членів родин підсанкційних російських олігархів.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-17 19:37:01

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин