Заборона телефонів для учнів у школах Львова: що кажуть представниця батьківської ради та омбудсмен
Управління освіти Львова надало школам рекомендацію заборонити учням використовувати мобільні телефони під час навчального процесу. Таку ініціативу в ефірі Суспільне. Спротив прокоментували представниця батьківської ради Львівщини Галина Мельник та освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Керівник управління освіти Львова Андрій Закалюк каже, кожна школа буде приймати рішення індивідуально та обирати оптимальні для конкретного навчального закладу правила після обговорення з батьками та вчителями.
“Хочу, щоб це зрозуміли без крайнощів: дітям не можна заборонити брати телефон в школу. Мова йде про його використання: перше — під час навчального процесу, друге — про можливість невикористання мобільних телефонів взагалі протягом дня дитиною у школі. Тобто дитина може спокійно прийти, в відповідному безпечному місці залишити мобільний телефон і після уроків його забрати. В тому числі я допускаю, що діти можуть на початку повітряної тривоги взяти телефон, а наприкінці його залишити. Механізмів є багато”, — каже Андрій Закалюк.
За словами представниці батьківської ради Львівщини Галини Мельник, дитина має бути постійно на зв’язку з батьками, особливо під час війни.
“Питання мобільних телефонів абсолютно не на часі. Щоб діти не списували з телефонів, мають батьки з дітьми говорити і вчителі мають звертати увагу. Не кожна дитина є порушником дисципліни, так само як не кожен вчитель є зразковим в школі. Були випадки, коли фіксація телефоном неналежної поведінки деяких вчителів стала доказом у справах про булінг дітей. Не можна позбавляти дітей права спілкуватися з батьками навіть в школі. Тому що дитина може захворіти, погано себе почувати. Дитина має знати, що хоча б по телефону батьки є поруч”, — говорить Галина Мельник.
Освітній омбудсмен Сергій Горбачов стверджує, що ця ініціатива викликає дуже багато запитань.
“Вилучення особистих речей, власності дитини — на якій підставі буде вилучатися особисте майно? Якщо дитина добровільно віддає, то добре, а якщо ні — відбирати силоміць чи накладати санкції? Уявімо дитина віддала свій телефон, його десь зберігають. Хто несе за це відповідальність? Якщо дитина взяла інший телефон помилково? Вся ця ініціатива викликає дуже багато запитань в юридичному сенсі”, — додає чоловік.
Омбудсмен заявив, що надіслав лист до управління освіти Львова та очікує відповіді на свої запитання.