Україна і світ

З російських книгарень вилучають світові бестселери

З російських книжних магазинів вилучили видання зі списку тих, що підпадають під дію закону про заборону “пропаганди ЛГБТ”. Як повідомляють росЗМІ, в інтернет-магазинах перелік називають “неактуальним”. Проте на сайті Мегамаркет низку бестселерів вже не придбати.

Які книжки вилучають з російських книгарень

Під заборону потрапили твори Стівена Кінга, Харукі Муракамі, Марселя Пруста, Оскара Вайльда, Стефана Цвейга та інших письменників. Загалом у списку значиться більш як 250 назв. У ньому опинився навіть Федір Достоєвський, яким так пишається російська культура. Невідповідним закону РФ виявився його роман Нєточка Нєзванова. Японський письменник Муракамі не вгодив російській владі своїм твором Норвезький ліс.

У самому маркетплейсі заявили, що перелік склали ще в грудні 2022 року за ініціативою Асоціації компаній інтернет-торгівлі (АКІТ). Проте в АКІТ наполягають, що список не є актуальним.

Зараз дивляться

Закон РФ про заборону “пропаганди ЛГБТ”

Російський диктатор Путін поставив підпис під документом наприкінці 2022 року. Під його дію підпадають матеріали, що поширюються в інтернеті, ЗМІ, книжках, кіно та рекламі.

Крім того, в Роскомнадзорі розцінюють як пропаганду й спроби викликати інтерес до ЛГБТ-спільноти та сприяти зміні негативного ставлення на позитивне. У листопаді 2023 року Верховний суд визнав екстремістським міжнародний громадський рух ЛГБТ та заборонив його.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 17:09:47

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин