Україна і світ

Які щеплення потрібні тим, хто доглядає за новонародженим — педіатр

Сімейна лікарка, педіатр Марина Краснікова в коментарі популярному онлайн-ресурсу доказової медицини Бережи себе розповіла про щеплення, які слід зробити найближчому оточенню новонародженого.

Лікарка назвала найбільш небезпечні для немовляти інфекції.

Кашлюк

Збудник хвороби – бактерія Bordetella pertussis. Специфічним симптомом є дуже сильний і тривалий кашель. Інфекція вражає людей різного віку, проте для новонароджених особливо небезпечна.

Зараз дивляться

Зокрема, хвороба може призводити до зупинки дихання (у 68% випадків), пневмонії (у 22% випадків), судом, пошкодження головного мозку через кисневу недостатність і навіть смерті.

Щепитися проти кашлюку необхідно всім членам сім’ї та близьким щонайменше за два тижні до першої зустрічі. Для щеплення дорослих в Україні є комбінована вакцина Бустрикс, яка одночасно захищає від дифтерії, правця та кашлюку.

Також є вакцина Бустрикс поліо, що містить компонент і проти поліомієліту. Щепитися можна власним коштом у сімейного лікаря або лікаря.

Грип

Для дітей до одного року хвороба небезпечна особливо через ускладнення та високий ризик смерті. Зокрема, може розвинутися пневмонія (запалення легенів), серйозне зневоднення, порушення функцій головного мозку, отит.

Іноді приєднується й бактеріальна інфекція – тоді хвороба протікає дуже важко. І щеплення всієї родини від грипу – важливий для цього крок.

Щепитися від грипу потрібно щороку. Противірусний імунітет із часом слабшає, а вірус грипу постійно змінюється, тому щороку потрібно вакцинуватися проти можливих сезонних штамів.

Вітряна віспа

Наслідки вітрянки дуже небезпечні для малюків. Серед них: пневмонія, енцефаліт (запалення оболонок головного мозку), сильне зневоднення, сепсис (зараження крові).

Ефективний захист від вітряної віспи – вакцинація. Щепитися двома дозами слід усім, хто контактуватиме з дитиною і раніше не хворів на вітрянку, старшим дітям зокрема. Для тих, хто колись переніс хворобу, повторний захист не потрібен, оскільки імунітет формується на все життя.

Кір

Кір – дуже небезпечне вірусне захворювання, яке може мати такі ускладнення: пневмонія, запалення оболонок мозку, отит, сліпота, важке зневоднення через сильну діарею. Щеплення – єдиний ефективний спосіб захиститися як від хвороби, так і від її ускладнень та наслідків.

Тому всі, хто оточують малюка з перших днів життя і не хворіли на кір/не вакциновані від кору чи не знають, чи вакциновані, мають щепитися двічі з інтервалом принаймні 28 днів між дозами.

Менінгококова інфекція

Менінгококовий менінгіт – одна з найзагрозливіших форм інфекції, що потребує негайного медичного втручання.

Бактеріальний менінгіт у дітей протікає важко і має серйозні наслідки для здоров’я.

Дорослі мають можливість робити щеплення власним коштом від різних груп збудника.

Пневмококова інфекція

Пневмококи можуть спричиняти у дітей і дорослих різні захворювання: отит, пневмонію, менінгіт, синусит, остеомієліт (запалення кісткової тканини) та інші. Найчастіше інфекція зустрічається у дітей віком до двох років.

Дорослі можуть придбати вакцину Превенар-13 (єдина зареєстрована в Україні вакцина для щеплення дорослих) власним коштом і щепитися одноразово. Вакцинуватися доцільно і людям, старшим за 65 років, наприклад, дідусям і бабусям.

Джерело: Бережи себе

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 10:52:30

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин