Україна і світ

Як зміцнити ментальне здоров’я, три прості вправи від американської психологині

Американська психологиня, керівниця центру психічного здоров’я та досліджень “Розірвати коло травми” Маріель Буке поділилася своїм досвідом і простими техніками розслаблення, що допомагають довгостроково поліпшити ментальне здоров’я.

Усі емоції важливі

– Не буває поганих або хороших емоцій. Вони дають нам інформацію про те, як ми сприймаємо світ і людей навколо. Показують, що в нас найбільше болить, у яких ситуаціях ми почуваємося найуразливішими і на що треба насамперед звернути увагу, – стверджує Маріель Буке.

Маріель розповіла про три ефективні та доступні тілесно орієнтовані практики, які вона завжди має у своєму арсеналі та радить своїм клієнтам.

Зараз дивляться

Три ефективні практики

Спокійне дихання протягом п’яти хвилин. Щонайменше хвилина (в ідеалі – п’ять) повільних вдихів і видихів – ефективний спосіб знизити надмірну емоційну реакцію, в якій ми застрягли.

Розгойдування з боку в бік. Коли ми розгойдуємо своє тіло, це стимулює реакцію розслаблення. Це нагадує заколисування, адже саме це ми робимо з немовлятами, щоб вони заспокоїлися і заснули. Такий самий принцип працює і для нервової системи дорослих.

Мугикання низьким голосом. Звучання голосу глибокого, низького тону допомагає нам розслабитися і відчути себе в більшому спокої. Це не потрібно робити довго, достатньо однієї пісні. Можна вибрати одну пісню і замість того, щоб співати слова, просто муркотіти її низьким голосом.

Як це працює

За словами психолога, такі прості дії перепрограмують наш мозок, і в довгостроковій перспективі наше тіло запам’ятовує цей стан емоційної безпеки та спокою.

Що більше ми створюємо ці зв’язки всередині вашого мозку і тіла, то важливіше місце вони займатимуть. Попередні зв’язки, які, можливо, виникли внаслідок тривалого стресу або травми, поступово втрачають силу і припиняють керувати тим, як працює наша нервова система.

Великі зміни з малих кроків

Щоб впровадити будь-яку корисну звичку у свою рутину, нам потрібно поступово вибудовувати свою майстерність. Буке розповідає, що 15 років тому починала з 5-хвилинної практики усвідомленості щоранку.

Нині вона присвячує медитації, практикам вдячності та усвідомленості цілу годину щоранку. Однак, за словами психологині, ті п’ять хвилин, з яких вона починала, були дивовижними і давали потужний ефект.

На початку шляху зцілення саме такі доступні, але регулярні кроки виявляються набагато ефективнішими, бо не відлякують своєю складністю. Достатньо витратити п’ять хвилин на глибоке дихання або 60 секунд на розслаблення в перервах між робочими зустрічами, але робити це щодня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-21 12:13:32

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин