Україна і світ

характеристики і в чому особливість радара

Фото: Факти ICTV

Сили оборони України могли пошкодити або знищити внаслідок атаки дронів радіолокаційну станцію загоризонтного типу Контейнер.

Що відомо про РЛС 29Б6 Контейнер, які її характеристики та особливості – дізнавалися детальніше Факти ICTV.

РЛС Контейнер – особливості

Експерт з озброєнь, головний редактор Defense Express Олег Катков пояснив, що РЛС Контейнер – це величезна за масштабом конструкція, яка дуже схожа на Дугу-1, що залишилася в Чорнобильській зоні.

Зараз дивляться

– Сподіватимемося, що ураження дійсно відбулося, тому що це лише неофіційна інформація. Але треба розуміти, що це радіолокаційна станція загоризонтного типу. Це величезна за масштабом конструкція, тому що це такий трикутний зі сторонами 1 і 3 км. Щоб розуміти, що це таке, наприклад, у зоні відчуження залишилася ще Дуга-1. Аналогічна радіолокаційна станція для загоризонтного виявлення цілей. Там вона ще більша, тому що одна грань системи – це 1,3 км, – пояснив військовий експерт.

За його словами, РЛС Контейнер унікальна тим, що завдяки відбиттю радіолокаційних хвиль від іонізованих шарів атмосфери може дивитися дуже далеко.

– У неї є, до речі, мертва зона – це цілих 900 км, але вона дивиться у бік Європи на величезні відстані – йдеться про 2 тис. км чи навіть більше. На такій відстані вона може фіксувати повітряні об’єкти – це можуть бути як літаки, так і ракети. Це дуже коштовна річ, – стверджує він.

Олег Катков звернув увагу, що РЛС Контейнер розробляли, створювали та вводили в експлуатацію протягом 15 років.

– І вона в них лише одна на всю Російську Федерацію. Плани про створення ще однією під Владивостоком досі не реалізовані. Варто розуміти, що уразити такий об’єкт настільки, щоб вивести його з ладу повністю, надовго та капітально – будемо, звісно, сподіватися, що одного чи двох дронів вистачить. Але потрібно розуміти масштаб задач, – наголосив військовий аналітик.

РЛС 29Б6 Контейнер – характеристики

Дальність дії таких РЛС, за різними даними, становить від 2 до 3 тис. км. РЛС Контейнер працює шляхом випромінювання електромагнітних хвилі так, щоб вони відбивалися від іоносфери

За таким принципом завдяки РЛС Контейнер можна отримати інформацію про широкий спектр аеродинамічних цілей на висоті до 100 км.

РЛС Контейнер на карті

Радіолокаційна станція Контейнер розташована в Республіці Мордовія на території Росії за 680 км від кордону з Україною.

Приймальна антенна система цієї РЛС розташована поблизу міста Ковилкіно в Мордовії. Вона складається зі 144 антено-фідерних щогл висотою 34 м кожна. Ця система має довжину 1,3 тис. м і глибину 200 м.

screenshot 5

Фото: Google Maps

РЛС унікальна тим, що у Росії вона лише одна. Станцію розгорнули з 2019 року як першу російську загоризонтну РЛС, яка вважається найпотужнішою в РФ.

У Москві заявляли про наміри створити мережу таких станцій, однак дотепер була лише одна в Мордовії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-18 19:57:35

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин