Україна і світ

Військовозобовʼязаних українців не будуть депортувати з-за кордону

Надання консульських послуг українцям за кордоном за наявності військово-облікових документів потрібно для того, щоб розуміти кількість громадян, які перебувають за межами України.

Про це розповіла членкиня комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, нардепка від Європейської солідарності Ірина Фріз в етері Радіо Свобода.

– Надання консульських послуг буде відбуватися протягом 60-ти днів з часу набуття чинності цього закону з одночасною актуалізацією даних. Тобто чоловік призовного віку може прийти, щоб отримати консульську послугу за ці 60 днів і може оновити свої дані. Зазначити місце перебування, контактні дані для того, щоб Міноборони і Генштаб мали чітке розуміння, яка кількість громадян перебуває за кордоном, – сказала вона.

Обмеження консульських послуг українцям за кордоном: чи можлива депортація

Народна депутатка додала, що про депортацію українців з-за кордону не йдеться, оскільки такого механізму немає.

Зараз дивляться

– Зараз згідно з чинним законодавством, і українським, і міжнародним, немає механізму депортації людей під час воєнного стану з інших країн. Жодної депортації відбуватися не буде. Це лише для військового обліку потрібно для Міністерства оборони, – зазначила Фріз.

Раніше комітет Верховної ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки затвердив остаточний текст законопроєкту про мобілізацію №10449 перед другим читанням у парламенті.

Зокрема, передбачається створення обмежень щодо надання консульських послуг для чоловіків від 18 до 60 років, які не мають військово-облікових документів.

Джерело: Радіо Свобода

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-10 18:38:27

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин