Україна завершила виступи на Олімпіаді-2024 з 12 медалями

Українська олімпійська збірна офіційно завершила виступи атлетів на Олімпійських іграх-2024. Результати цієї Олімпіади принесли Україні найбільше золотих медалей за останні 12 років.

Останнім атлетом від України був борець Муразі Мчедлілзе у вазі до 97 кілограмів. В боротьбі за бронзу він поступився азербайджанському спортсмену.

Медалі України на Олімпіаді-2024

Загалом, за літні Олімпійські ігри у Парижі-2024 Україна здобула 12 нагород.

Зараз дивляться

Останньою спортсменкою, яка здобула медаль для України під час турніру, стала борчиня Ірина Коляденко, яка отримала срібну нагороду у вазі до 62 кг.

• Людмила Лузан та Анастасія Рибачок виграли срібну медаль у каное-двійці на дистанції 500 метрів;
  • Ірина Коляденко завоювала срібну медаль у фіналі змагань із вільної боротьби у ваговій категорії до 62 кг.

Бронза для українців:

• Ольга Харлан виборола бронзу в особистій шаблі;
  • Ірина Геращенко здобула бронзову медаль у стрибках у висоту;
  • Михайло Кохан завоював бронзу в метанні молота;
  • Жан Беленюк здобув бронзову медаль в греко-римській боротьбі у ваговій категорії до 87 кг;

Україна на Олімпіаді-2024: що відомо

12 здобутих нагород українцями стали другим найгіршим результатом за весь час участі української збірної в Олімпійських іграх. Менше українці здобували лише на Іграх у Ріо-де-Жанейро у 2016 році (11). Важливим чинником у цьому може слугувати російська війна проти України, оскільки сотні українських спортсменів, зокрема й олімпійців, були вбиті через російську агресію.

Водночас три золоті медалі стали найкращим результатом для українців за останні 12 років на Олімпіадах.