Україна і світ

У Запоріжжі Муніципальна варта разом із ТЦК обходять будинки в пошуках призовників: що відомо

Фото: Факти ICTV

У Запоріжжі вирішили залучити представників Муніципальної варти до мобілізаційних процесів. Разом із працівниками ТЦК та поліцією вони мають обходили оселі, де мешкають військовозобов’язані громадяни.

Чому міська влада вдалася до такого кроку та які обов’язки покладають на Муніципальну варту – далі в матеріалі.

Поквартирний обхід у Запоріжжі: що відомо

У Запорізькій міській раді повідомили, що вже сформовано 21 мобільну групу, до складу яких увійшли:

Зараз дивляться

  • представники територіального центру комплектування та соцпідтримки (ТЦК, колишній військкомат);
  • представники комунального підприємства Муніципальна варта;
  • працівники поліції.

Вони працюватимуть у різних районах Запоріжжя в неробочий час. Ключова функція таких груп – здійснювати обхід будинків та “оповіщувати тих військовозобов’язаних, хто не з’явився по повістці до військкомату або не отримав її”.

У ранковий час обхід проводять з 7:00 до 9:00, а у вечірній – з 17:00 до 19:00.

Як зазначив перший заступник міського голови Запоріжжя Олександр Власюк, доступ до під’їздів будинків мобільним групам мають надавати голови ОСББ та керуючі компанії.

– Групи сформовані по районах. У ранкові години, з 7:00 до 9:00… вони опрацьовують поквартирний обхід. І також з 17:00 до 19:00 – тобто не в робочий час. Основне завдання – це донести до тих громадян, які не з’явилися, що їм потрібно з’явитися і пройти медичне обстеження, а також провести звірку у військкоматах, – заявив Власюк.

Згідно із задумом, представники Муніципальної варти мають охороняти громадський порядок під час таких обходів.

У КП Муніципальна варта Запоріжжя вже запевнили, що їх представники не вручатимуть повісток.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– Ми маємо право лише забезпечувати громадський порядок під час роботи Територіальних центрів комплектування та соцпідтримки з оповіщення військовозобовʼязаних на території міста Запоріжжя, – зазначається в заяві.

Що каже адвокат

Адвокат Ростислав Кравець у коментарі Фактам ICTV пояснив, що представники ТЦК та Муніципальної варти під час обходів не мають права заходити в домоволодіння.

– Що стосується цієї ситуації, вони можуть ходити. Проникати в приміщення до рішення суду вони не можуть. Вони не можуть і заходити в домоволодіння. Все, що вони можуть, це підходити під двері, дзвонити, вручати повістки, – пояснив адвокат.

При цьому повістка має бути вручена особисто в руки людині, якій вона адресована. І військовозобов’язаний повинен поставити підпис про її отримання. Тобто повістки в дверях не мають юридичної сили.

Ростислав Кравець також висловив думку, що “сама Муніципальна варта знаходиться поза законом”. Як відомо, це комунальні підприємства чи установи, які функціонують у різних громадах України і частково виконують функції муніципальної поліції.

– Для належного дотримання правопорядку існує поліція, і громадяни сплачують за це податки. І коли органи місцевої влади утримують якісь свої формування, хоча вони й неозброєні, я вважаю, що це порушення законодавства в принципі, – повідомив адвокат.

Крім того, Ростислав Кравець звернув увагу, що працівники Муніципальної варти так само підпадають під мобілізацію. За словами адвоката, вони не мають права і підстав для відстрочки.

– Тому в принципі, в першу чергу представники ТЦК повинні вручити повістки самим представникам Муніципальної варти. І дуже дивно, що вони цього не роблять. Оскільки це міцні чоловіки, яких спеціально навчають. Вони можуть бути в штурмових бригадах, батальйонах. Виникає запитання: чому представників Муніципальної варти не мобілізують, хто їм надав право на відстрочку? – зазначив Кравець.

Як відомо, воєнний стан та загальну мобілізацію в Україні продовжили до 14 лютого 2024 року.

Роботодавці до 1 грудня мали подавати списки військовозобов’язаних, призовників та резервістів до ТЦК.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-02 20:47:30

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин