Україна і світ

У Львові вперше провели унікальну операцію: 47-річній пацієнтці видалили пухлину легені в три проколи

У Львові, у лікарні Святого Луки торакоскопічно, тобто, через маленькі розрізи,  прооперували 47-річну пацієнтку. У ході втручання хірурги через три проколи видалили їй нижню частку лівої легені разом з пухлиною та групою лімфатичних вузлів.

Це перша така операція в лікарні.

Пухлину виявили під час профілактичного огляду

47-річна львів’янка Людмила Сидорук у січні проходила планове обстеження в поліклініці. На оглядовій рентгенографії лікарі помітили патологічні зміни в легені. Комп’ютерна томографія грудного відділу показала новоутворення.

– Я була шокована. Адже не палю, рідко хворію, а навіть, якщо хворію, то перебіг нескладний. Веду здоровий спосіб життя, багато рухаюся, – каже Людмила.

На лікування її скерували до лікарні Святого Луки Першого медобʼєднання Львова. Додаткові обстеження показали, що пацієнтці можна видалити пухлину торакоскопічно, тобто без розкриття грудної клітки. Це найменш травматичний спосіб.

За відкритої операції розріз становить аж 15-20 см. Торакоскопічно –  всього три проколи по два см кожний.

Малоінвазивна хірургія – метод операційного втручання на легенях, якому надають перевагу в цілому світі. Звичайно це вимагає відповідного обладнання, інструментарію, а також кваліфікації хірургів.

Торакоскопічна операція мінімізує ризик ускладнень

У лікарні Святого Луки нині кожну другу операцію на органах грудної клітки роблять таким методом. Це знижує ризик крововтрати, зменшує травматизацію і тривалість реабілітації. А найголовніше – мінімізує ризик післяопераційних ускладнень.

– Уже за декілька днів пацієнт може повертатися до повноцінного життя, – розповідає про переваги методу торакальний хірург Тарас Мельничук.

Операція у Людмили тривала чотири години та пройшла успішно. Завдяки торакоскопічному методу вже наступного дня після операції пацієнтка самостійно пересувалася. А на шостий день повернулася додому.

Нині лікарі та пацієнтка очікують на результати гістології. Якщо раптом пухлина виявиться злоякісною, то Людмилі призначать хіміотерапію.

Джерело і фото: Перше медичне об’єднання Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-12 13:05:21

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин