Суспільне мовлення

У Львові прооперували хмельничанку, яка мала рідкісну пухлину

1

У Львові прооперували Катерину з Хмельницького. У дівчини діагностували альвеолярну саркому м’яких тканин. Львівські лікарі видалили 15-сантиметрову пухлину.

Історію пацієнтки розповіли у Західноукраїнському спеціалізованому дитячому медцентрі.

“Почалось усе з невеликого ущільнення, на яке я мало звертала увагу. Але потім я сильно вдарилась у шию. Відтоді почала стежити за пухлиною і зауважила, що вона інтенсивно росте. Мені пухлина не створювала дискомфорту. Але вона була настільки велика, що лякала моїх рідних, і вони змусили мене звернутись до лікарів”, — розповідає Катерина.

У Хмельницьку дівчина уже мала оперативне втручання. Проте тоді пухлину не вдалось видалити. Тож Катерина звернулась до львівських фахівців за спеціалізованим лікуванням. Після дообстеження у Львові Катерині встановили остаточний діагноз — альвеолярна саркома м’яких тканин. Онкологи одразу розпочали передопераційну хіміотерапію.

“Це — рідкісна пухлина із несприятливою локалізацією. Утвір поширювався майже до хребта, і у будь-який момент міг перетиснути важливі нервові і судинні структури шиї. Проте за таких розмірів негайне оперативне втручання було неможливим. Ми провели хіміотерапію, і лікування дало позитивний результат. Нам вдалось зменшити пухлину на більш, ніж 50 відсотків”, — каже онколог лікарні Северин Фернеза.

Хмельничанка Катерина у львівській лікарні. Фото: ЗУСДМЦ

За словами дитячого хірурга Ореста Лешневського, оперативне втручання було складним. Пухлина діаметром близько 15 см знищила частково м’язи і нерви у цій ділянці.

“КТ показало, що утвір небезпечно прилягає до деяких судин. Операція була складна для нас, як для хірургів, проте життєво важлива для пацієнтки. Нашим фахівцям разом з професором Хаканом Агіром вдалось не лише повністю забрати пухлину, але й провести пластику рубця від попереднього втручання”, — говорить дитячий хірург Орест Лешневський.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз пацієнтка відновлюється після операції вдома. Катерину ще чекає продовження лікування в онкологів. Проте дівчина каже, що підтримка рідних допоможе здолати недугу.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин