Україна і світ

у кого не перевіряють військово-облікові документи

Фото: Факти ICTV

З 18 травня, дня набуття чинності закону про мобілізацію, працівники ДПСУ перевіряють наявність військово-облікового документа при перетині кордону України лише у окремих категорій чоловіків.

Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко в ефірі телемарафону Єдині новини назвав категорії, у яких не вимагають такий документ при виїзді за кордон.

Виїзд чоловіків за кордон: у кого не перевіряють військово-облікові документи

– Змін до правил перетину кордону наразі не внесено, і та постанова уряду, яка регламентує порядок перетину кордону громадянами України, залишається чинною. Ймовірно, найближчим часом туди також будуть внесені зміни, але щодо додаткових умов, які почали діяти з 18 травня, то вони застосовуються у тій частині, що чоловіки 18-60 років мають мати при собі військово-обліковий документ разом з паспортом і пред’явити їх на вимогу співробітника ДПСУ, – пояснив він.

Зараз дивляться

За його словами, від учора в окремих категорій чоловіків прикордонники справді перевіряють наявність цього військово-облікового документа з відповідними відмітками.

Він назвав деякі з них:

  • особи, які заброньовані на час мобілізації;
  • особи, які непридатні до військової служби і виключені з військового обліку за станом здоров’я;
  • особи, у яких на утриманні троє і більше дітей до 18 років;
  • особи, які самостійно виховують дитину до 18 років, або є дитина до 18 років і дружина, яка проходить військову службу, а також інших осіб, які підпадають під пункт 26 Правил.

Речник Держприкордонслужби також назвав чоловіків, у яких не перевіряють наявність військово-облікового документа:

– Це передусім особи з інвалідністю, особи, які супроводжують людей або дітей з інвалідністю. Ми не вимагаємо і не перевіряємо військово-обліковий документ у осіб, які перевозять гуманітарні вантажі, а також у водіїв, які здійснюють міжнародні перевезення товарів та пасажирів.

У цьому переліку, як зауважив Демченко, також працівники залізниці та особи, які відносяться до авіаційної та морської галузі, які так само, як і водії та особи з інвалідністю, прописані в правилах перетину кордону окремими пунктами, а ще – особи за певними посадами або за держслужбою.

– Тобто водії, які є в системі Шлях, мають відповідні дозволи, розпорядження відповідних держорганів, як і раніше, можуть перетинати кордон за тими ж правилами. Для них вони не змінилися. Ми не перевіряємо цю категорію осіб, військово-обліковий документ з якимось відмітками, – додав він.

І наголосив, що уряд у будь-який момент може внести зміни до правил перетину кордону – тобто постанови №57.

– Якщо там буде прописано в подальшому якісь особливі умови або ж зміни для якихось категорій, то, звісно, що прикордонники їх застосовуватимуть. Але наразі у водіїв ми не вимагаємо і не перевіряємо військово-обліковий документ, – підсумував речник.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-19 18:51:12

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин