Україна і світ

У Києві успішно провели пересадку нирки матері її 31-річній доньці

Фахівці Національного наукового центру хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова провели успішну трансплантацію нирки 31-річній жінці. Донором для пацієнтки стала її мама.

Хвороба нирок із дев’яти років

За даними медиків Центру, 31-річна Юлія страждала на хворобу нирок з 9 років. Пієлонефрит згодом ускладнився артеріальною гіпертензією, а торік молоду жінку почали турбувати сильні набряки, зокрема накопичення рідини в черевній порожнині та в легенях.

Погано реагувала на діаліз

Медикаментозна терапія не приносила клінічного ефекту, тому Юлії було призначено гемодіаліз. Однак пацієнтка погано реагувала на діалізні процедури: постійна нудота, зниження апетиту, а отже й суттєве зниження ваги, загальна слабкість.

Зрештою, лікарі порадили їй звернутися до Центру хірургії та трансплантології імені Шалімова і стати в чергу на трансплантацію нирки.

Стати донором для доньки

Юлія приїхала до Центру разом із мамою, де їх обох обстежили та визначили потенційну гістосумісність, тобто мама могла стати донором для доньки.

– Нашим хірургам вдалося виконати лапароскопічний забір донорської нирки, що значно сприяло швидкій післяопераційній реабілітації донора, – розповіли медики.

Важливим аспектом, за їхніми словами, є те, що мама пацієнтки постійно піклується про неї через серйозні проблеми із зором у Юлії.

Збираються додому

Медики повідомили, що після успішної трансплантації та нетривалого періоду реабілітації, пацієнтка разом із мамою збирається їхати додому.

Починаючи з 2024 року Центр уклав угоду з НСЗУ про надання медичної допомоги з використанням методу трансплантації органів, що забезпечується пацієнтам через Програму медичних гарантій.

Таким чином, операції з трансплантації органів, передопераційні обстеження та післятрансплантаційний супровід здійснюється за рахунок коштів державного бюджету.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-12 10:17:03

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин