Україна і світ

Тимчасовий захист українців у Норвегії можуть продовжити до 5 років

Міністерством юстиції та надзвичайних ситуацій Норвегії пропонує збільшити термін дії тимчасового колективного захисту для громадян України з трьох до п’яти років, подавши відповідні зміни до закону про імміграцію.

Про це повідомляється на сайті норвезького уряду.

Тимчасовий захист українців у Норвегії

В уряді Норвегії вважають, що продовження дозволу до п’яти років дасть більше часу та можливостей для вирішення питань, пов’язаних із ситуацією з біженцями з України.

Зараз дивляться

– Ситуація в Україні залишається непередбачуваною, і можливість продовжити дозвіл на два додаткові роки дозволить нам обирати обґрунтовані рішення у зручний для нас час, – пояснила міністр юстиції та надзвичайних ситуацій Емілія Енгер Мель.

Наразі дозволи за схемою тимчасового колективного захисту видаються на один рік. Станом на сьогодні вони можуть бути продовжені до трьох років.

У березні 2025 року термін перебування українців, які першими приїхали до Норвегії, сягне трьох років – тобто максимального за чинним законодавством.

Під час ухвалення майбутніх рішень щодо термінів перебування українських біженців уряд країни врахує процеси, які відбуваються в інших країнах Європи, і навіть у випадку їх збільшення може виявитися доцільним скасувати цю схему та перейти до видачі звичайних дозволів до закінчення п’ятирічного періоду.

– Запропоновані зміни до закону є загальними і стосуватимуться всіх, на кого поширюється тимчасовий колективний захист. Однак на сьогодні ці зміни на практиці будуть стосуватися лише переселенців з України, – пояснюють в уряді Норвегії.

Які країни приймають біженців з України у 2024 році та на яких умовах — читайте на Фактах ICTV.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 10:44:53

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин