Україна і світ

Стало відомо, як перейменували Олександрівську лікарню в Києві — КМВА

Депутати Київської міської ради 70 голосами “за” ухвалили рішення про перейменування Олександрівської клінічної лікарні. Відтепер лікувальний заклад називається Свято-Михайлівським.

Історики підтримали

Як зазначила депутатка Київської міськради, ініціаторка проєкту рішення Олеся Пинзеник, ініціативу щодо перейменування підтримали історики, трудовий колектив лікарні та мешканці міста, які долучилися до громадського обговорення.

– Процес деколонізації стосується всіх міських об’єктів столиці, – зазначила депутатка.

Трохи історії

1874 року в Києві міська клінічна лікарня отримала назву Олександрівська на честь царевича Олександра, як повагу майбутньому російському імператору Олександру III.

Цю назву було підібрано так, щоб саме існування цього медичного закладу дякувало російській імперії. Герб Олександра III досі є символом Олександрівської лікарні й активно використовується в публічному просторі.

– Це підтверджує той факт, що російська пропаганда вкоренилася глибше, ніж ми уявляли, – каже Олеся Пинзеник.

На честь архістратига Михаїла

За її словами, для зменшення інформаційного та культурологічного впливу московського наративу на світогляд киян з’явилася ініціатива про перейменування Олександрівської клінічної лікарні.

Назву Свято-Михайлівська запропонували на честь архістратига Михаїла, який упродовж останнього тисячоліття вважається покровителем і захисником Києва.

Депутатка додала, що важливо крок за кроком відновлювати українську ідентичність, яка була пригнічена після початку примусового впливу російської імперії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-12 11:24:23

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин