Україна і світ

Спільна заява лідерів G7 за підсумками онлайн-саміту: головні тези

У другу річницю повномасштабної війни в Україні, за підсумками онлайн-саміту лідери G7 зробили спільну заяву. Зокрема в ній йдеться про брокування активів РФ, допомогу Україні, санкції проти країни-агресора та невизнання псевдовиборів РФ на окупованих територіях тощо. Головні тези – читайте на Фактах ICTV.

Активи РФ

До закінчення повномасштабної війни РФ проти України лідери G7 триматимуть знерухомленими активи російського Центробанку у своїх юрисдикціях. Вони впевнені, що Росія “не має права вирішувати, чи буде вона платити за збитки, завдані їй в Україні, і коли саме”.

– Ми підтверджуємо, що, відповідно до наших правових систем, суверенні активи Росії в наших юрисдикціях залишатимуться знерухомленими доти, доки Росія не заплатить за шкоду, завдану Україні, – йдеться у заяві.

Лідери G7 привітали ухвалення в Євросоюзі механізму зберігання надприбутків від доходів з росактивів і заохочують “подальші кроки, спрямовані на їхнє використання відповідно до договірних зобов’язань та чинного законодавства”.

Зараз дивляться

Санкції проти РФ і третіх країн

Лідери Групи семи наголосили, що й надалі позбавлятимуть Росію доходів для ведення повномасштабної війни проти України та карати треті країни, які їй допомагають у цьому.

– Ми запровадимо додаткові санкції проти компаній і фізичних осіб у третіх країнах, які допомагають Росії купувати зброю або ключові компоненти для неї. Ми також запровадимо санкції проти тих, хто допомагає Росії придбати інструменти та інше обладнання, які сприяють російському виробництву зброї або військово-промисловому розвитку, – йдеться в заяві.

У цьому контексті лідери G7 окремо згадують про позбавлення Росії доходів від продажу енергоносіїв, передусім нафти.

Також в заяві згадується Північна Корея, яка поставила Росії балістичні ракети в порушення санкцій ООН, Іран та Китай, чиї компанії продавали Москві товари подвійного призначення.

Допомога Україні

Лідери країн Групи семи пообіцяли допомогти задовольнити “нагальні фінансові потреби” України, а також узяти участь у її повоєнній відбудові.

Вони наголошують, що Росія “не повинна досягти успіху в руйнуванні української економіки, щоб компенсувати свої невдачі на полі бою”.

– Ми допоможемо Україні задовольнити її нагальні фінансові потреби, а також допоможемо іншим вразливим країнам, які серйозно постраждали від наслідків російської війни, – зазначають вони.

Невизнання псевдовиборів РФ на окупованих територіях

Лідери G7 зобов’язались ніколи не визнавати результатів так званих виборів, які РФ проводить на окупованих українських територіях.

Вони закликали Росію “негайно припинити протиправну війну та повністю і беззастережно вивести свої збройні сили з міжнародно визнаної території України”, а також звернулись до інших країн із закликом “не виправдовувати спроби Росії набути територію силою”.

– Ми ніколи не визнаємо так звані “вибори”, як минулі, так і майбутні, проведені Росією на території України, а також їхні результати. Заява Росії про намір провести голосування на своїх президентських виборах в українських регіонах є обурливим порушенням суверенітету України, – підкреслюють лідери G7.

Крім того, вони пообіцяли докласти зусиль для притягнення РФ та її громадян до відповідальності за злочини проти України, зокрема і через спеціальний трибунал, звільнення незаконно утримуваних Росією цивільних і військовополонених.

Смерть Навального

Лідери G7 закликали Росію до розслідування обставин смерті російського опозиціонера Олексія Навального та пообіцяли притягнути винних до відповідальності.

– Закликаємо російський уряд повністю з’ясувати обставини його смерті. Ми також закликаємо російський уряд звільнити всіх несправедливо утримуваних в’язнів і припинити переслідування політичної опозиції та систематичні репресії проти прав і свобод росіян, – сказали вони.

Крім того, лідери країн Групи семи запевнили, що притягнуть до відповідальності винних у смерті Навального, зокрема шляхом подальших санкцій у відповідь на порушення прав людини в Росії.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-24 23:18:08

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин