Україна і світ

Скільки українців не збирається одразу повертатися додому після війни – опитування

Майже половина біженців (45%) з України планують залишитися у Польщі на довший період — принаймні на рік або кілька років після закінчення війни. При цьому у березні 2022 року про таке бажання заявляли 31% воєнних біженців.

Про це свідчать дані опитування Воєнні біженці з України. Рік у Польщі, яке було проведене Міграційною платформою EWL та Центром східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення Канцелярії прем’єр-міністра Польщі.

У свою чергу, частка біженців, які бажають залишитися в Польщі на постійне проживання, зменшилася  і зараз становить 6%.

Зараз дивляться

Майже третина (32%) українських біженців у Польщі має намір якомога швидше повернутися в Україну. Ще 16% не знають про свої плани щодо повернення в Україну.

На думку авторів дослідження, досить великий відсоток тих, хто планує залишитися в Польщі надовше. Це результат роботи польського суспільства та роботодавців, центральних та місцевих органів влади країни, які впоралися із прийняттям, забезпеченням основних потреб, адаптацією законодавства та професійною активізацією біженців з України.

– Велика частка біженців після закінчення війни буде очікувати ще певний час, щоби остаточно переконатися, що в Україні безпечно і чи варто повертатися. Крім того, більшість біженців, а саме 84% знайшли роботу, влаштували дітей у садки і школи, відкрили свій бізнес і отримують у Польщі освіту. Деякі вже створили родину, декому немає куди їхати через розбомблені будинки.  Тому перед ними повстане вибір – повертатися в Україну чи продовжувати життя у Польщі, -прокоментував результати дослідження директор департаменту міжнародної рекрутації Міграційної платформи EWL Марцін Колодзейчик.

Крім того, дослідження показало, що більшість біженців з України (83%) перебуває у Польщі вже понад пів року. Більше половини респондентів (51%) прибули у перші три місяці після початку повномасштабної війни.

У свою чергу, третина біженців прибула у період від травня до липня минулого року. Лише 5% людей вирішили приїхати до Польщі наприкінці 2022-на початку 2023 року, після посилення атак на критичну інфраструктуру та цивільні об’єкти України.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше повідомляли, що більшість працездатних українців, які виїхали через війну до Польщі, працевлаштувалися в цій країні (84%). Майже чверть (27%) працевлаштованих у Польщі біженців знайшли роботу протягом першого місяця після прибуття до Польщі.

Довідка. Опитування Воєнні біженці з України. Рік у Польщі провели Міграційна платформа EWL, Фундація EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету 10-16 лютого 2023 року на замовлення канцелярії прем’єр-міністра Польщі. Загалом у 34 польських містах опитано 400 громадян України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-03-16 01:55:19

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин