Україна і світ

Скільки кофеїну в чашці кави

Для багатьох людей вживання кави є повсякденною звичкою, як-от чищення зубів двічі на день. Саме тому Факти ICTV вирішили з’ясувати, скільки чашок кави безпечно випивати щодня дорослій людині та яка доза кофеїну не зашкодить, на думку лікарів-дієтологів.

Переваги кави

У дослідженні, опублікованому в BMJ 2017 року, описано, як кава дійсно може знизити ризик багатьох захворювань, зокрема онкологічних і серцево-судинних. Дослідники також виявили чимало корисних властивостей напою.

Крім того, у статті, опублікованій у журналі Beverages у червні 2019 року, обговорювалося кілька інших важливих переваг кави: як кофеїн захищає  печінку та позитивно впливає на пацієнтів із Паркінсоном та Альцгеймером.

Зараз дивляться

Тож немає причин повністю відмовлятися від кави, але варто звернути увагу на те, скільки ви її споживаєте.

Скільки кофеїну в чашці кави 

Норма споживання кофеїну залежить від багатьох факторів: індивідуальної чутливості до кофеїну, стану здоров’я, ваги тощо.

Проте, за думкою фахівців, для більшості дорослих людей норма кофеїну на день становить близько 200-400 мг. Це орієнтовно від однієї або трьох чашок кави, причому спосіб приготування також має значення.

Орієнтовно, одна чашка кави (240 мл) містить приблизно:

  • 95 мг кофеїну – зернова у турці;
  • 63 мг кофеїну – еспресо з кавомашини;
  • 63 мг кофеїну – розчинна.

Хоча помірне вживання кави навряд чи матиме будь-які шкідливі наслідки, важливо пам’ятати, що деякі напої та продукти, наприклад, кола, шоколад, чорний чай тощо теж містять кофеїн. А ця речовина викликає залежність.

Крім того, у тих, хто п’є багато кави, можуть виникнути безсоння чи розлад шлунково-кишкового тракту. У такому разі краще проконсультуватися з лікарем щодо індивідуальних потреб у кофеїні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 19:07:00

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин