Україна і світ

що відомо і чим загрожує

Фото: Факти ICTV

Росія розгорнула близько 48 пускових установок ракетного комплексу Іскандер уздовж кордонів з Україною, станом на лютий 2024 року.

Комплекси Іскандер біля кордонів України

Заступник начальника Головного управління розвідки Міністерства оборони Вадим Скібіцький у коментарі Інтерфакс-Україна заявив, що Росія створила додаткову тактичну групу.

– Було 46 (у вересні 2023 року, – Ред.), зараз 48. Додалися дві пускові установки. Вони зробили додаткову тактичну групу, яка застосовується для пусків саме балістичних ракет з території Росії, – зазначив представник ГУР.

Загроза не лише від Іскандерів

Керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко у коментарі Фактам ICTV зазначив, що зараз Росія нарощує можливості, зокрема, нещодавно стало відомо про можливе передавання 400 ракет від Ірану.

Зараз дивляться

– Так, це дійсно важлива інформація, тому що, порівняно з тим, що в нас був період відносного затишшя з використанням з боку Росії в значній кількості ракет Іскандер, зараз бачимо, що тенденції йдуть до зростання. Крім того, я б сказав, що зараз загрозу становлять не тільки розміщення пускових установок Іскандер, а й так само інформація про те, що Іран міг передати вже 400 балістичних ракет Fateh Zolfaghar до Росії, – зазначив експерт.

РФ хоче зірвати постачання F-16

Військовий аналітик не виключає, що Російська Федерація готується до нових масованих обстрілів, можливо, щоб зірвати постачання довгоочікуваних літаків F-16 або знищити українські аеродроми.

– Звичайно, це досить серйозні виклики. Не виключаю, що Росія готується до чергового ракетного терору. І вони можуть намагатися зірвати постачання F-16 в Україну, знищувати чи пошкоджувати українські військові летовища, тому що дуже остерігаються F-16. І вони хочуть за будь-яку ціну цьому протидіяти. Загрози використання балістики з російського боку по території України зростають – це треба розуміти. Дійсно, ворог намагатиметься шукати та вражати наші аеродроми, інші об’єкти, – вважає Олександр Мусієнко.

На думку військового експерта, надалі можуть бути розміщені також пускові установки іранських і північнокорейських ракет, крім балістичних Іскандер.

Росія завдасть нових ударів

– Вони намагатимуться бити і по цивільних об’єктах, щоб посіяти страх, паніку і деморалізацію. Звичайно, розміщення пускових Іскандерів, і я не виключаю, що в майбутньому ми побачимо вже пускові іранських і північнокорейських ракет, – це серйозні додаткові виклики та загрози для нас. Українські сили, я думаю, це розуміють. Як захищали наші літаки та прикривали аеродроми – так і робитимуть це, – переконаний аналітик.

Олександр Мусієнко закликав партнерів активізувати постачання систем Patriot і SAMP/T в Україну, тому що саме ці установки здатні збивати балістичне озброєння.

– Так само для нас зараз дуже важлива активізація наших партнерів з метою постачання додаткових ракет, систем Patriot і SAMP/T. Тобто систем, які здатні протидіяти балістиці. Саме зараз Захід має активізуватися, щоб продемонструвати не тільки підтримку України, а й всім автократіям світу, зокрема, Ірану, Росії, Північній Кореї, що Захід сильніший і здатен протидіяти цим загрозам, – наголосив Олександр Мусієнко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-21 23:58:19

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин