Україна і світ

Пам’ятники Булгакову визнано пропагандою російської імперської політики

Інститут національної пам’яті дійшов висновку, що автор культових романів Майстер і Маргарита, а також Собаче Серце Михайло Булгаков — символ імперської політики Росії, а пам’ятники на його честь пропагують цінності, чужі та ворожі щодо України.

Такого висновку дійшла експертна комісія, опублікувавши його на сайті Інституту.

Згідно з документом, Булгаков, попри восьмирічне проживання у Києві (з 1895 по 1903 рр), зневажав українців та українську культуру, неповажно ставився до прагнення нашого народу здобути незалежність, побудувати суверенну державу.

Зараз дивляться

— Цей російський письменник стоїть найближче до нинішніх ідеологів путінізму та кремлівського виправдання етноциду в Україні, – наголошують автори доповіді.

Вони помітили, що у творах Булгакова немає жодного позитивного героя-українця, навпаки, все українське, включаючи мову та традиції, висміюються та представлені у пародійному світлі.

Як приклад наведені такі повісті як У ніч на 3-те число та Я вбив.

Саме тому в Інституті нацпам’яті означили, що присвоєння імені Булгакова географічним об’єктам, назвам юридичних осіб, об’єктам топонімії, а також встановлення на його честь пам’яток в Україні було втіленням русифікації як складової російської імперської політики.

Інститут національної пам’яті

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 21:46:01

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин