Суспільне мовлення

Олена Городна з особистим рекордом посіла шосте місце у спринті юніорського Євро з біатлону: результати українок

Як виступили в Якушице шість спортсменок збірної України.

Змагання юніорського чемпіонату Європи-2024 з біатлону поновили спринтерською гонкою серед жінок. Участь у старті взяли шість спортсменок збірної України.

У першому особистому старті Євро в польському Якушице — жіночій індивідуальній гонці — три українки фінішували в топ-20. Найкращим став результат Ксенії Приходько, що з двома хибами посіла 15-ту сходинку.

“Індивідуалку” в Якушице пропускали три українки: Олександра Меркушина, Ірина Шевченко та призерка юнацької Олімпіади-2024 Поліна Пуцко. Усі вони вийшли на дистанцію в спринті, участь в якому не брала Вікторія Хвостенко.

Як пройшла гонка?

• Найшвидше серед українок 7.5 км подолала Олена Городна. З одним промахом на кожному з вогневих рубежів вона стала четвертою найшвидшою біатлоністкою у гонці за роботою ходом.
  • Шосте підсумкове місце Городної — новий рекорд українки на рівні юніорського Євро. Досі в особистих змаганнях Олена жодного разу не фінішувала в топ-10.
  • Тетяна Тарасюк відпрацювала на стрільбищі за 57.7 секунди — другий час серед усіх учасниць спринту. З єдиним промахом на “стійці” українка вдруге поспіль заїхала в топ-20 цьогорічного Євро — 16-те місце.
  • Ксенія Приходько та Олександра Меркушина посіли 21-ше та 23-тє місця відповідно. Меркушина після першої чистої стрільби претендувала на потрапляння до топ-15, але через два промахи на “стійці” втратила більше хвилини часу відставання від лідерки.
  • Тарасюк за швидкострільністю перевершила лише Ірина Шевченко. Українка припустилася двох промахів та фінішувала поза топ-50 у своїй дебютній гонці юніорського Євро.
  • Звання чемпіонки Європи серед юніорок у спринті відстояла австрійка Лара Вагнер. За швидкістю ходом 21-річна біатлоністка поступилася лише партнерці за збірною Анні Андексер, яка зробила на два промахи більше за Вангер і залишилася з “бронзою”.

• Поліна Пуцко (Україна, 2) — не фінішувала

Програма юніорського Євро в Якушице продовжиться в суботу, 10 лютого, спринтом серед чоловіків. Початок змагань — о 15:00 за київським часом.

Джерело: Суспільне мовлення України