Україна і світ

Оксфордський словник назвав слово 2023 року

За версією експертів Оксфордського словника у 2023 році найпопулярнішим названо слово rizz. Воно завірусилося після інтервʼю зірки фільмів про Людину-павука – Тома Голланда.

Що означає слово 2023 року – rizz

Це слово є інтернет-сленгом. Гештег із ним має мільярди переглядів у TikTok. Термін використовується для позначення стилю, чарівності, привабливості чи здатності привертати увагу потенційного партнера для романтичних стосунків.

Вважається, що слово rizz є скороченою версією “харизми”. Це доволі нетиповий випадок, коли для скорочення обирають середню частину слова. Так само свого часу сталося зі словами fridge (від refrigerator – холодильник) і  flu (від influenza – грип).

Зараз дивляться

Також слово року використують як дієслова  to rizz up – привабити, спокусити. Воно набуло чималої популярності на початку літа цього року, коли у відповідь на питання щодо харизми актор Том Голланд сказав, що не має її взагалі ((I have no rizz whatsoever, I have limited rizz).

Які терміни претендували на звання слова року 2023

Слову rizz вдалося обійти таких претендентів із шортліста, як prompt (підказка), situationship (ситуативні стосунки) та Swiftie (свіфті).

Перше слово стосується інструкції, за якою працює штучний інтелект. Другий термін використується для позначення неофіційних романтичних чи сексуальних стосунків. Третє ж зʼявилося завдяки співачці Тейлор Свіфт та означає її палкого фаната чи фанатку

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 16:12:44

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин