“Не як у голлівудських фільмах”: вогнеметники про роботу на Бахмутському напрямку
Військовослужбовці вогнеметного взводу Командування Сил підтримки ЗСУ, які більше, ніж пів року перебували на східному напряму, повернулися на Львівщину. Вогнеметники перебували на Бахмутському напрямку, розповів командир вогнеметного взводу Володимир із позивним “Хмара”.
За його словами, люди уявляють, що вогнеметники працюють із такими вогнеметами як у голлівудських фільмах. Це не так, вони використовують інший тип зброї — із термобаричними боєприпасами.
Вогнеметник із позивним “Хмара” тримає одноразовий пусковий контейнер РПВ 16 — реактивного піхотного вогнемета. Фото: Суспільне Львів
“Це одноразовий пусковий контейнер РПВ 16 — реактивного піхотного вогнемета. До нього ще приєднується пусковий пристрій. Виставляєте дальність, ставите на плече, прицілилися і здійснили постріл”, — розповідає Володимир з позивним “Хмара”.
Це зброя, якою користується вогнеметний взвод, який є частиною військ радіаційного, хімічного та біологічного захисту через специфіку своїх боєприпасів.
Володимир з позивним “Хмара”. Фото: Суспільне Львів
“Люди, коли чують “вогнеметник”, то перше уявлення це — людина з балоном, яка ходить і випалює все там в посадках. Самостійно ми не працюємо, ми працюємо спільно з підрозділами десантно-штурмових військ, нас додають”, — каже командир вогнеметного взводу Володимир із позивним “Хмара”.
Про те, як відбувається термобаричний вибух, розповідає старший вогнеметник Костянтин.
Вогнеметник Костянтин. Фото: Суспільне Львів
“Грубо кажучи, це та сама граната чи снаряд. Він вибухає, відбувається розпилення аерозолю, який вибухає. Тобто, відбувається подвійний вибух. Вибух гранати, вибух аерозолю і стягування повітря, тобто, термобаричний вибух”, — каже старший вогнеметник Костянтин.
Вогнеметник Тарас із позивним “Світанок” отримав поранення на Бахмутському напрямку та після реабілітації уже повернувся у військо.
“Мав бути контрнаступ ворожих підрозділів і був мінометний обстріл, я наступив на міну. І осколки мені полетіли в руку, у ногу, велика кількість осколків прилетіли в обличчя, я втратив око”, — розповідає вогнеметник з позивним “Світанок”.
Тарас з позивним “Світанок”. Фото: Суспільне Львів
Військовослужбовець також розповів, як тоді завдяки глушнику, вдалося уникнути ще важчих травм.
“Там було ще декілька гранат, коли я падав. А я день перед тим замовив собі крутий глушник, яким ще вихвалявся хлопцям, і коли падав, то я автоматом сперся і його розірвало. Бо так я міг би ногою і так далі піти просто….”, — розповідає вогнеметник.
За словами командира вогнеметного відділення Юрія із позивним “Ріддік”, вид зброї, який вони використовують ефективний, зокрема, під час наступів.
Юрій “Ріддік”. Фото: Суспільне Львів
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“Вогнеметник — це одна людина, яка може тримати на собі один вогнемет. Він мобільний, може їхати, може ходити, і вражаюча дія вогнемета може порівнюватись із артилерією”, — говорить Юрій “Ріддік”.