Україна і світ

Не можна чистити зуби після їжі: стоматолог пояснила, чому це небезпечно

Стоматолог Доктор Шааді Манучехрі у своєму TikTok опублікувала відео, де розповіла, у яких випадках не потрібно чистити зуби. Це викликало бурхливе обговорення в коментарях.

Відео зібрало 12 млн переглядів. У ньому доктор Манучехрі наголосила, що не варто чистити зуби одразу після сніданку, споживання солодкого або блювання.

Чистити зуби після їжі: чому не можна

Експертка пояснила, що завчасна гігієна може пошкодити емаль зубів через високий рівень кислотності в ротовій порожнині.

Зараз дивляться

Після прийому їжі або вживання напоїв із цукром, бактерії у роті починають його метаболізувати, тому виробляється кислота.

Утворена кислота може розчинювати мінерали в емалі зубі, особливо, якщо їх чистка відбувається негайно після споживання солодкого.

Вміст шлунку дуже кислий, тому після блювоти також не варто проводити гігієну ротової порожнини.

Якщо ви одразу почистите зуби, ви натрете на емаль кислоту, яка може пошкодити її.

Коли краще чистити зуби

Доктор Манучехрі стверджує, що рівень кислотності у роті нейтралізується природним чином. Це займає приблизно 30-60 хв. Щоб цей процес відбувся, вона радить відкласти чищення зубів.

Щоб пришвидшити нейтралізацію, експертка радить скористатися безалкогольними розчинами для полоскання рота. Також можна застосовувати жувальну гумку без цукру. Таким чином вироблення слини буде більш інтенсивним.

Слова колеги підтвердила і доктор Люсінда Рабен. Вона зауважила, що чистка зубів в кислому середовищі може призвести до пошкодження емалі та ослаблення зубної структури у майбутньому.

Тому Люсінда радить зачекати, поки рівень кислотності в роті не повернеться до нейтрального, потім можна чистити зуби.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-16 09:37:31

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин