Україна і світ

Міноборони створить управління з захисту прав військовослужбовців

Фото: Міноборони

Україна планує створити Центральне управління захисту прав військовослужбовців, інституцію, яка фактично виконуватиме функції військового омбудсмена.

Про це стало відомо за підсумками установчої наради з питань захисту прав військовослужбовців під головуванням міністра оборони України Рустема Умєрова та українського омбудсмена Дмитра Лубінця.

Військовий омбудсмен при Міноборони?

Як зазначають у Міноборони, головною темою засідання стало забезпечення ефективного захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей шляхом запровадження нової інституції, яка є “фактично військовим омбудсменом”.

Зараз дивляться

Результатом наради стало створення Центрального управління захисту прав військовослужбовців, яке безпосередньо підпорядковується міністру оборони та відповідатиме за розгляд звернень і скарг військовослужбовців, надання первинної правничої допомоги, проведення перевірок та розслідування порушень прав військовослужбовців і членів їхніх сімей.

– Реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включно з реагуванням на конкретні скарги, аналізом конкретних ситуацій, виїздом на місця порушень, проведенняи перевірок та подальших заходів із відновлення прав, – заявив Умєров.

Омбудсмен Дмитро Лубінець подякував міністру оборони та наголосив, що це стане “дієвим інструментарієм для захищення прав військових і військовозобовʼязаних”.

– Це демонстрація того, що система може забезпечити право на справедливість, – зазначив він.

У Міноборони вказують, що під час роботи над документом було враховано досвід країн, де інститут військового омбудсмена вже довів свою ефективність: Швеції, Норвегії, Австрії, Німеччини, Канади, Ірландії, Чеської Республіки та Бельгії. У Швеції інститут військового омбудсмена успішно функціонує понад 110 років.

Як працюватиме інституція

Учасники наради презентували підхід, напрацьований для забезпечення “правового захисту військових з урахуванням специфіки їхньої діяльності”.

В Міноборони також розповіли, що Центральне управління захисту прав військовослужбовців розглядатиме питання, що стосуються таких основних порушень:

  • забезпечення військовослужбовців;
  • право на відпустку;
  • недопущення зловживання правами командирів;
  • ненадання/недостатнього надання медичної допомоги;
  • соціальні гарантії;
  • порушення гендерної рівності.

Рустем Умєров наголосив, що гідність і права військових є найвищою цінністю, тому його відомство не дозволить нікому їх зневажати.

– Ми маємо гарячу лінію, маємо інструменти моніторингу соцмереж, де військові пишуть про порушення своїх прав. Тепер маємо сили та засоби швидкого реагування на такі сигнали. Якщо проведена за моїм наказом перевірка встановить склад злочину щодо порушення прав військовослужбовців, відповідне звернення негайно скерують до правоохоронців, – сказав він.

Нагадаємо, про роботу над створення інституції на кшталт військового омбудсмена в Україні ще у вересні 2023 року казав президент Володимир Зеленський. Тоді він відзначив спільну роботу Умєрова з Лубінцeм у цьому напрямі, назвавши це потрібною ініціативою.

Джерело: Міноборони

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-03 20:21:22

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин