Україна і світ

Кріп на зиму: як найкраще заготовити зелень

Заготовити кріп на зиму – чудова ідея! Адже без нього важко уявити більшість перших та других страв.

Звісно, зараз можна купити свіжу зелень і взимку. Але за ціною він буде значно вищий, ніж у влітку. Та й саме той, літній кріп з грядки найкраще смакує у будь-яких стравах.

Як найкраще зберегти кріп на зиму

Способів зберігання кропу на зиму багато. Цю зелень можна заморожувати, консервувати, солити, маринувати та сушити.

Який з них найкращий? Тут немає правил та порад. Все залежить від особистих уподобань кухаря та страв, у які зелень буде додаватися.

Як заготовити кріп на зиму

Пропонуємо найпопулярніші рецепти заготовки кропу. Вибір за вами!

Перед тим, як розпочинати заготівлю, кріп треба перебрати, видаливши жовті та підгнивши частини. Потім добре промити його та обсушити. Це зручно буде зробити, розклавши його на паперовому рушнику.

Як заморозити кріп на зиму

Спосіб 1

Підготовлений сухий кріп нарізати та перекласти у пакети для заморозки з застібкою. Помістити у морозилку.

Спосіб 2

Промитий кріп опустити в окріп і пробланшувати 40-50 хвилин. Перекласти його на сито, щоб стекла вода, потім нарізати. Пластикові формочки щільно напресувати зеленню. Загорнути формочки у харчову плівку і помістити у морозилку на зберігання.

Спосіб 3

Для цього способу нам знадобиться промита та обсушена кріп та олія (соняшникова рафінована чи оливкова). Зелень нарізаємо та викладаємо у формочки. Заливаємо квадратики формочок олією. Обережно ставимо у морозилку і залишаємо до повного заморожування. Потім загортаємо у харчову плівку. Зберігаємо у морозилці.

Як швидко і просто заготовити кріп на зиму? Засолити!

Як швидко засолити кріп – рецепт без стерилізації

Кріп нарізаємо та викладаємо у миску. Додаємо сіль та злегка перетираємо. Зазвичай на 500 г кропу беруть 150 г кам’яної солі. Залишаємо за кімнатної температури на 1 годину. Потім кріп перекладаємо у банки, поливаємо рідиною, що утворилася. Накриваємо банки кришками та поміщаємо у холодильник для подальшого зберігання.

Як найкраще зберегти кріп на зиму? Засушити будь-яким зручним способом.

Як засушити кріп

Спосіб 1

Сушимо кріп у духовці. Промиту та обсушену зелень розкладаємо на деко застелене пергаментним папером. Поміщаємо деко з кропом у духовку. Сушимо за 40-50 °С з трохи відчиненими дверцятами духовки близько трьох годин. Потім зелень повністю охолоджуємо та перетираємо. Перетерту зелень перекладаємо у банку і зберігаємо у сухому темному місці. Стебла зберігаємо окремо, наприклад, щільно загорнувши їх у харчову плівку чи помістивши у пластиковий контейнер.

Спосіб 2

Сушимо кріп в електричній сушарці. Піддони електричної сушарки застеляємо паперовими рушниками. Розкладаємо зелень в один шар і сушимо 4-6 годин. Зелень, яка гарно засушилася, має гарно кришитися. Зберігаємо у чистому сухому посуді, накривши кришкою.

Спосіб 3

Сушимо кріп на повітрі. Промиті та обсушені пучки кропу середнього розміру підвішуємо у приміщенні, яке гарно провітрюється, але сонячне проміння не попадає. Також важливо, щоб у приміщенні не було зайвих запахів. Кріп має зберегти не тільки свій колір (не допускати попадання прямого сонячного проміння), а й зберегти свій аромат (без зайвих запахів при сушінні). Час сушіння – близько двох тижнів. Рекомендований термін зберігання у закритій ємності чи пакеті – до трьох місяців.

Фото: Midjourney, ліцензія Сreative Commons 4.0.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-21 19:21:48

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин