Україна і світ

Контролю над тим, що відбувається з нашими військовополоненими в місцях утримання, абсолютно немає — правозахисники

Українські військові, які перебували в російському полоні, під час спілкування з правозахисниками вказували на те, що представники міжнародних організацій, зокрема Міжнародного Комітету Червоного Хреста, не відвідували їх.

Про це свідчить аналітика Медійної ініціативи за права людини щодо свідчень звільнених у результаті обмінів полоненими.

«росія не допускає представників Червоного Хреста до місць утримання українських військовополонених. Тому контролю над тим, що відбувається з нашими військовополоненими в місцях утримання, немає абсолютно ніякого», — зазначила журналістка Медійної ініціативи за права людини Марія Климик.

foto 1 3

Колишній військовополонений Богдан Слободян розповів, як на його очах у полоні закатували українського військового.

«Хлопця з перших днів тримали в карцері. Це місце, де людина божеволіє, її там ламають, і, на жаль, у більшості випадків їм це вдається», — сказав Богдан Слободян.

Сам Богдан потрапив до полону 28 березня 2023 року, був визволений у січні 2024-го. Загалом у полоні він провів 286 днів.

За словами хлопця, він був свідком того, як одному чоловіку не давали спати протягом 7 днів, катували по 3–4 рази на добу, і це тривало протягом двох місяців. Крім того, його змушували підписати зізнання в нібито вбивстві людини.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

«Мабуть, кати досягли свої мети, бо хлопця в лежачому стані і не при собі перевели у камеру. Він вже не міг себе обслуговувати, у нього відмовляли нирки, і „швидка“ відвезла його в непритомному стані. Більше його не бачили», — розповів колишній полонений.

Джерело: Інформаційне агентство АрміяInform
2024-02-21 17:24:20

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин