Україна і світ

Коли пересаджувати нарциси та чи можна це робити весною

Красиві, сонячні білі або жовті нарциси є окрасою двору. Але для того, щоб ці рослини тішили око та дарували натхнення, варто знати про особливості догляду за ними. Чи можна пересаджувати нарциси весною, про всі за та проти, а також про техніку проведення процедури – Фактам ICTV розповів наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Нарциси: що це за квіти й їх особливості

Нарциси – це цибулинні рослини, які належать до родини Амарилісових. Їхнє цвітіння починається з першими теплими сонячними променями, наприкінці травня. Але, оскільки цього року тепло в Україну прийшло раніше, то бабусі з власних дворів вже повиносили на продаж цих сонячних зайчиків.

Ці квіти дійсно дарують позитивний та грайливий настрій через свій вигляд. Вони бувають декількох кольорів – теплого жовтого та білого з сонячною серединкою. А також на стеблі можна зустріти поодиноку рожеву та оранжеву красуню. Крім того, ці промінчики є й зібрані у суцвіття до 5 штук.

Зараз дивляться

Батьківщиною чарівних нарцисів є країни Східної та Центральної Європи. Там вони скрізь прикрашають клумби, а у магазинах продають найоригінальніші весняні букети і квіткові композиції.

Коли пересаджувати нарциси: найкращий час

Багато господарів з приходом тепла запитують: Чи можна пересаджувати нарциси весною?» Так, але потрібно обрати найкращий час, аби мінімізувати вплив стресу на квітку.

Найсприятливіший період, коли варто вдаватися до маніпуляції з пересадки нарцисів – кінець вегетації рослини, простіше кажучи етап після цвітіння.

Він зазвичай припадає на період з травня до червня. Основний орієнтир, який вказує, що пересадку нарцисів можна розпочинати – у рослини пожовкло листя або навіть стало коричневим.

– Нарциси можна сміливо пересаджувати весною після завершення цвітіння. Проводьте процедуру після закінчення цвітіння, приблизно у травні-червні, – розповідає Олексій Колесник.

Як зауважує наш постійний експерт, навесні рослини активно ростуть та відновлюються, а це у свою чергу допомагає згладити стрес від пересадки.

– Водночас весняні непередбачувані погодні умови можуть негативно вплинути на приживання нарцисів, – додає він.

Крім того, навесні також можна розмножувати нарциси.

Навіщо пересаджувати нарциси

Досвідчені квітникарі радять проводити пересадку нарцисів приблизно раз на п’ять років. Своєчасна процедура дає змогу запобігти погіршенню якості цвітіння – зменшенню розміру та кількості квіток.

– Пересадка проводиться для розрідження цибулин нарцисів та зменшення їх конкуренції одна з одною за поживні речовини. Це дозволяє виростити більш здорові рослини з пишним цвітінням, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник

Коли відбувається сильне розростання нарцисів – це є прямим показанням, що настав час вдатися до пересадки.

Важливо зазначити, що не рекомендується пересаджувати ці грайливі квіти раніше, ніж через три роки після посадки, оскільки це не принесе користі, а лише знизить опір рослин захворюванням. Особливо така порада актуальна для північних регіонів України із холодними зимами.

Фото: Pexels

Крім того, якщо нарциси регулярно не пересаджувати і не відокремлювати, то вони поступово вилуговують ґрунт, в якому знаходяться.

Довідка. Вилуговування ґрунту – це вимивання з нього легкорозчинних речовин. Зокрема збільшується пористість землі, а це може привести до осідання підстави і деформації будівлі.

Що стосується нарцисів, які ростуть у горщиках, то їх потрібно пересаджувати щороку. Причина полягає у тому, що виводкові цибулини осушують ґрунт, у якому посаджені.

Як правильно пересаджувати нарциси: покрокова інструкція

Навіть квітникарям-початківцям не важко буде пересадити нарциси. Тут лише потрібно притримуватися перевіреної схеми.

  • Крок 1. Виберіть місце для нарцисів та перекопайте.

Виберіть добре освітлене місце з пухким ґрунтом. Перекопайте ділянку, додаючи добрива у вигляді компосту або перегною, зазначає наш експерт.

Також перед тим, як пересаджувати нарциси, рекомендовано пару днів не поливати квіти.

  • Крок 2 Викопайте нарциси та проведіть ревізію.

Після того, як ви викопаєте цибулини їх потрібно перебрати та видалити деформовані частини.

– Акуратно викопайте цибулини зі старого місця, очистіть та видаліть пошкоджені або хворі, – розповідає Олексій Колесник.

Крім того, варто відокремити діток та розсортувати цибулини за розміром.

  • Крок 3. Просушіть цибулини.

Просто дайте цибулинам перед посадкою полежати у місці, що добре провітрюється. Вистачить 40-60 хвилин. Після цього їх можна занурювати у ґрунт.

  • Крок 4. Робимо ямки та дотримуємо відстані.

Наступним кроком є викопування лунок для пересадки нарцисів. Як правило, оптимальна глибина ямок при пересадці залежить від структури ґрунту – чим важча земля, тим менша глибина лунки.

Зазвичай, роблять ямки завглибшки 10-15 сантиметрів.

Відстань між лунками залежить від типу посадки (наприклад, клумба, бордюр, альпійська гірка).

– Садіть цибулини нарцисів на глибину до 15 сантиметрів та 15 сантиметрів між рослинами, – каже Олексій Колесник.

Якщо метою є отримання великої кількісті діток, то відстань між лунками при пересадці має бути не меншою за 15 сантиметрів.

У разі, коли ви посадити нарциси один від одного на відстані 10 сантиметрів, то розвиватимуться великі цибулини.

  • Крок 5. Присаджуємо цибулини.

Далі помістіть у лунки цибулини та засипте їх ґрунтом.

Якщо ґрунт сухий – полийте ділянку.

– Ретельно полийте їх після завершення посадки, – говорить наш експерт.

Догляд за нарцисами після пересадки

Після пересадки регулярно поливайте ваші нарциси, не допускаючи пересихання ґрунту. На випадок заморозків можете укрити молоді рослини.

До речі, побути серед сонячних квітів нарцисів та надихнутися їх чарівним ароматом можна на Закарпатті в урочищі Кіреші біля міста Хуст вже у травні. А поки ви плануєте подорож пропонуємо подивитися підбірку актуальних кольорів та форм манікюру у 2024 році.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-14 12:51:09

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин