Суспільне мовлення

“Будемо з українським газом”: добовий видобуток газу на Львівщині зріс на 26 відсотків

На одному з газових родовищ, що розташоване на території Львівщини, за два роки вдалось збільшити добовий видобуток газу на 26%. Про це повідомив начальник Львівської ОВА Максим Козицький.

За словами очільника ЛОВА, у Львівській області цього року планують провести додаткові 3D-сейсмічні геологічні дослідження, за підсумками яких хочуть знайти нові поклади газу.

“Наша область має тривалу газовидобувну історію. Ми бачимо, що кошти, які Нафтогаз  вкладає у газовидобуток у нашій області, дають результат. ГПУ “Львівгазвидобування” збільшує видобуток. Люди мають роботу, держава отримує газ та сплачені податки. Сподіваюся, що наступного року Нафтогаз продовжить інвестувати кошти у глибоке буріння, розвідку нових родовищ. Потрібно продовжувати вкладати гроші у 3D-сейсміку. Це дасть змогу збільшувати видобуток. Будемо з українським газом”, – каже Максим Козицький.

За словами голови правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка, Україна, зокрема Львівська область, активно готуються до опалювального сезону.

“Запаси газу в ПСГ України становлять 13,9 млрд кубометрів газу, ми продовжуємо закачувати газ. Сховища підготовлені на 100%, немає жодних проблем з інфраструктурою. Нафтогаз не зупиняє буріння, навпаки – ми збільшуємо видобуток газу, там, де ми можемо активно працювати. З початку року в ГПУ “Львівгазвидобування” він зріс на 2%. Це важливо, щоб Україна зараз мала більше власного газу, могла забезпечувати потребу українських споживачів в газі та теплі”, – каже Юрій Вітренко.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Окрім того, на Львівщині триває робота з переходу ТЕЦ та котелень з природного газу на біопаливо. Завдяки переходу на альтернативні джерела енергії та збільшенню видобутку газу, в Україні сподіваються повністю відмовитись від імпорту газу або ж навіть почати експорт газу, додає голова правління.

Зможе обігріти чверть міських будинків. У Львові побудують котельню на біопаливі


Джерело: Суспільне мовлення України