Україна і світ

Блокада кордону: український експорт через Польщу в листопаді впав майже на 40%

Експорт з України автомобільним транспортом через кордон з Польщею в листопаді скоротився на 39,3% (порівняно із жовтнем), а імпорт – на 44,6%. Це пов’язано із блокадою, яку польські перевізники влаштували на кордоні.

Такі дані озвучила перший віце-прем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко.

За її словами, в листопаді обсяги експорту з України сягнули 9,2 млн тонн.

Зараз дивляться

– Найбільший обсяг нашого експорту проходив через польський кордон – 282 тис. тонн. Та до того, як польські перевізники почали страйк на кордоні, обсяги були майже вдвічі більшими – на 39,3%. На деяких пунктах пропуску, як Ягодин – Дорогуськ, Рава-Руська – Хребенне він (експорт, – Ред.) майже завмер, або впав удвічі, – зазначила Свириденко.

Вона уточнила, що найгостріше зараз стоїть питання розблокування вантажних перевезень через західний кордон.

Падіння експорту та імпорту через кордон із Польщею

Юлія Свириденко оприлюднила оперативні дані Державної митної служби за листопад.

Згідно з ними, експорт з України автомобільним транспортом через Польщу в листопаді скоротився до 282,3 тис. тонн, або на 39,3% (порівняно з жовтнем).

Імпорт через польський кордон впав до 511,6 тис. тонн (на 44,6%).

Найбільше падіння зафіксовано в пункті пропуску Ягодин – Дорогуськ: експорт скоротився на 79,5%, до 32,4 тис. тонн, а імпорт – на 68,1%, до 117,3 тис. тонн.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

На 46,5% скоротився експорт з України через пункт пропуску Рава-Руська – Хребенне (до 44,6 тис. тонн). Імпорт через цей ПП зменшився на 55,9% і склав 76,8 тис. тонн.

У пункті пропуску Краківець-Корчова експорт у листопаді знизився на 10% (до 112,5 тис. тонн), імпорт – на 39,7% (до 127,4 тис. тонн).

Ці три пункти пропуску на польсько-українському кордоні поляки блокують із 6 листопада.

У пункті пропуску Медика – Шегині, блокування якого з польського боку почалося 23 листопада, а з 27 листопада стало цілодобовим, експорт скоротився на 6,9% (до 88,3 тис. тонн). Водночас імпорт зріс на 13,7% (до 148,6 тис. тонн).

На ще чотири пункти пропуску на кордоні з Польщею, де немає руху великовантажного транспорту, припало 4,4 тис. тонн експорту та 41,5 тис. тонн імпорту.

– Ми ведемо активну роботу для вирішення цієї ситуації. Не вся вона може бути публічною, адже не завжди ця публічність грає країні на руку. Але у нас є підстави сподіватися, що завдяки цьому діалогу з обох сторін, ми зможемо владнати ситуацію. Наші дипломатичні кроки можуть посилити й експортери, у яких є контрагенти в Польщі. Це вже роблять наші бізнес-асоціації, вибудовуючи діалог із польськими партнерами, поглиблюючи співпрацю, лобіюючи інтереси України, – уточнила Свириденко.

Попри блокування кордону та падіння обсягів перевезень, Польща залишалася ключовим напрямком експорту та імпорту автомобільним транспортом.

Наприклад, експорт через Словаччину минулого місяця скоротився на 6,9% (до 66,2 тис. тонн), через Угорщину зріс на 0,3% (до 163,2 тис. тонн), через Румунію скоротився на 6,4% (до 203,7 тис. тонн), а через Молдову зменшився на 11,8% (до 157,5 тис. тонн).

Через Словаччину автомобільним транспортом у листопаді було імпортовано 88,3 тис. тонн товарів (зростанні на 29,1%), через Угорщину – 137,5 тис. тонн (+39,4%), через Румунію – 242,8 тис. тонн (+0,4%), через Молдову – 116,2 тис. тонн (скорочення на 13,4%).

Блокування кордону з Польщею: що відомо

Польські перевізники з 6 листопада проводять страйк на кордоні з Україною, блокуючи рух вантажівок.

Ключовою їх вимогою є повернення дозволів для українських перевізників (скасування “транспортного безвізу” між Україною та ЄС). В уряді Польщі також закликали офіційний Київ скасувати обов’язкову реєстрацію в українській системі єЧерга для порожніх вантажівок, які повертаються з України до Євросоюзу.

В Єврокомісії вже попередили Польщу про можливість застосування каральної процедури через порушення законодавства ЄС.

1 грудня Україна та Польща погодили низку заходів для розблокування кордону. Йдеться, зокрема, про відкриття пункту пропуску Угринів – Долгобичув для проїзду порожніх вантажівок. Це має зменшити навантаження на інші пункти пропуску.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-02 18:58:08

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин