Україна і світ

12-й реабілітаційний центр для поранених мережі Recovery відкрили в Україні – на цей раз у Полтаві

Новий реабілітаційний центр Recovery відкрився в Полтаві.

Це вже 12-й центр всеукраїнської мережі, яку заснували Віктор та Олени Пінчуки задля допомоги Силам безпеки й оборони України.

Центр Recovery у Полтаві займає три поверхи

Понад дві тис. військових, що отримали поранення на фронті, щороку зможуть безоплатно проходити тут реабілітацію.

Новий реабілітаційний центр займає три поверхи однієї з ключових медичних установ Полтавщини.

Засновник проєкту Recovery Віктор Пінчук розказав, що спочатку ідея була зробити тільки два поверхи Центру в Полтаві, проте, познайомившись глибше з командою, дослідивши потребу регіону, команда вирішила зробити все по максимуму.

– Не всі можуть бути в гарячих точках на фронті, але всі прагнуть бути залученими в боротьбу. Для мене й моєї дружини Олени розбудова мережі Recovery є одним із найпріоритетніших напрямків нашої участі, — зазначив Віктор Пінчук.

Центр обладнано за світовими стандартами інклюзивності

Простір полтавського центру Recovery є безбар’єрним для пацієнтів: широкі дверні прорізи, відсутність порогів, антиковзке покриття підлоги, поручні в коридорах, інклюзивні туалетні кімнати з площею, достатньою для людей на кріслах колісних.

Палатне відділення спроможне розмістити одночасно 51 пацієнта. Усі кімнати облаштовані функціональними меблями, ліжками з електроприводом, а також інклюзивними санітарними зонами.

У лікувально-реабілітаційній зоні – два зали фізичної реабілітації з апаратами віртуальної реальності (VR).

Тут є також кабінети ерготерапії, асистивних технологій, масажу, магніто- й фізіотерапії, лазерної терапії. Психологи, фізіотерапевти теж мають окремі кімнати для прийому пацієнтів.

Інноваційні тренажери та апарати для реабілітації центру Recovery покривають весь спектр функціональних порушень, отриманих, зокрема, внаслідок мінно-вибухових травм. Тут зможуть відновлювати ходу, втрачені функції верхніх і нижніх кінцівок.

У полтавському Центрі, як і у всіх інших Центрах Recovery, працюють високофахові мультидисциплінарні команди. До надання послуг залучаються фахівці фізичної реабілітаційної медицини, фізичні терапевти, ерготерапевти, масажисти, терапевти мови й мовлення та психологи.

Для кожного пораненого розроблятиметься індивідуальний реабілітаційний план, а завдяки інноваційному обладнанню пацієнти зможуть отримати якісну допомогу на найвищому рівні.

Після успішної реабілітації багато хто повернувся у військо

Завідувачка реабілітаційного центру Recovery в Полтаві Світлана Гриценко розказує, що відновлюватимуться тут поранені не тільки з Полтавщини, а й з усієї України.

– Допомогу зможуть отримати військові з пораненнями кінцівок, головного мозку, спинного мозку, периферичної нервової системи тощо, – говорить Гриценко.

Окрім Полтави, інноваційні центри Recovery надають безоплатні послуги в Києві, Львові, Рівному, Вінниці, Черкасах, Хмельницькому, Одесі (два заклади) і на Дніпропетровщині (три заклади).

Загалом у 12 центрах національної мережі вже отримали реабілітаційну допомогу понад 8500 захисників і захисниць України. Велика частина з них змогли повернутися до виконання бойових завдань.

У планах засновників проєкту Recovery Віктора та Олени Пінчуків — розширити мережу щонайменше до 18 інноваційних реабілітаційних центрів, де щороку можуть відновлюватися близько 25 тис. військових.

– Наша мета — відкривати реабілітаційні відділення ближче до дому, сімей поранених, адже родина є одним із найважливіших компонентів відновлення, – підкреслює Віктор Пінчук.

Фото: Recovery

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-12 11:20:28

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин