Вступна кампанія у Львові: які спеціальності найпопулярніші серед вступників
Львівський національний університет імені Івана Франка та Львівська політехніка цьогоріч є серед лідерів вступної кампанії з-поміж усіх закладів вищої освіти України, згідно з даними ЄДЕБО. Станом на ранок 31 липня, в останній день подачі заяв, до ЛНУ ім. Івана Франка вступники подали понад 31 тисячу заяв, а до “Львівської політехніки” — 34,5 тисяч. Які спеціальності користуються цьогоріч найбільшою популярністю, дізнавалось Суспільне.
Єлізар Бугаєв прийшов до Львівської політехніки подати документи на вступ. Хлопець хоче вивчати право. Проте це не єдиний заклад, куди хлопець подав документи.
“В напрямку права хочу розвиватися: або адвокат, або юрист щось таке. Але подавав документи на все, що можна. На льотчика подався в Київ, на агронома, на міжнародне право. Скрізь встиг, — розповідає вступник.
Вступник Єлізар Багаєв. Фото: Суспільне Львів
Загалом до Львівської політехніки станом на сьогодні, 31 липня, надійшло понад 34, 5 тисяч заяв.
“Як завжди топові спеціальності в нас — комп’ютерні науки, інженерія програмного забезпечення, кібербезпека, комп’ютерна інженерія. Це спеціальності, де найбільше заяв і дуже великий конкурс. Також є гуманітарні спеціальності, які теж мають велику кількість заяв: міжнародні відносини, право, соціологія, журналістика. Якщо говорити в загальному, жодна наша спеціальність не має недобору”, — говорить секретар приймальної комісії закладу Михайло Гончар.
НУ “Львівська Політехніка”. Фото: Суспільне Львів
Загалом у Львівській політехніці 66 спеціальностей. На кожну із них є конкурс.
“На програміста у нас конкурс не буде дуже великий, оскільки досить велика кількість державних місць. Наприклад, на комп’ютерні науки в нас є більше 500 державних місць, заяв близько 3,5-4 тисяч, тобто тут конкурс буде десь 6-7 людей на місце. Якщо говорити про право — там 32 державних місця, на журналістиці може бути 15 державних місць, тож там заяв дуже багато, відповідно, конкурс буде більшим. На 15 місць може бути тисяча заяв, отже, маємо 35-40 людей на одне державне місце”, — пояснює Михайло Гончар.
Інформаційний стенд для вступників у політехніці. Фото: Суспільне Львів
1200 заяв надійшло на вступ від пільгових категорій, це більше ніж минулого року.
“Якщо ми говоримо про квоту 1, то це до 10 відсотків від загальної кількості державних місць. На неї можуть претендувати певні пільгові категорії. Це зокрема, чорнобильці та люди з інвалідністю. Квота 2 передбачена для вступників з тимчасово окупованих територій, де ведуться бойові дії і так далі. Для них передбачено теж 10 відсотків. Але в будь-якому випадку і вступники пільгових категорій, і вступники які не мають пільгових категорій, можуть вступити на бюджет”, — додає Михайло Гончар.
Львівський національний університет імені Івана Франка. Фото: Суспільне Львів
У Львівському національному університеті імені Івана Франка 31 липня теж останній день прийому заяв від вступників на бакалаврат. Серед тих, хто приніс документи —Устим Катрушенко. Хлопець хоче вступити на англійську філологію, але подав заяви ще й на інші спеціальності.
“Подав заявку ще в інститут фізичного виховання та в університет Франка на психологію та на політологію”, — каже Устим Катрушенко.
Вступник Устим Катрушенко. Фото: Суспільне Львів
За словами першого проректора Львівського університету імені Івана Франка Андрія Гукалюка, англійська філологія, психологія, право та комп’ютерні науки, економіка і менеджмент є найбільш популярними спеціальностями.
“Станом на сьогодні майже 31 тисяча заяв надійшла. Ще в середньому вдень приходить 2-2,5 тисячі заяв, то ми сподіваємося на 33 тисячі заяв. Якщо по факультетах, то більше 5 тисяч — економічний факультет, факультет іноземних мов, юридичний факультет, міжнародних відносин, філософський, факультет електроніки та комп’ютерних технологій”, — каже перший проректор національного університету ім. І. Франка Андрій Гукалюк.
В Франковому університеті, як і у Львівській політехніці, по 10 відсотків державних місць передбачено для пільгових категорії за двома квотами.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
“Якщо в нас по категорії “Право” 240 державних місць, то по 24 місця за 1 і 2 квотою можуть мати вступники. Інші — для загального конкурсу. Однак кожного року ці квоти не заповнюються, хоча цього року квота 2 суттєво збільшилася через війну в Україні”, — каже Андрій Гукалюк.