Суспільне мовлення

Виготовили понад 200 протезів: у Львові рік працює майстерня протезування

1

За рік роботи у майстерні протезування Національного реабілітаційного центру “Незламні” у Львові виготовили 215 протезів. У першу річницю запуску напрямку протезування, центр відкрив двері майстерні для усіх охочих, побувало там Суспільне.

Відвідувачі мали можливість на власні очі побачити процес виготовлення протезів, як виглядає щоденна робота команди протезистів та всі етапи виготовлення штучних кінцівок, а також поспілкуватися з тими хто отримав протези.

Повномасштабне вторгнення прикордонника Олександра Морського застало в Маріуполі. При обороні міста він отримав мінно-вибухову травму. Розтрощену ліву руку йому ампутували у шпиталі на “Азовсталі”. У травні 2022 боєць з побратимами вийшли із заводу і потрапили в полон в Оленівці.

Олександр Морський. Фото: Суспільне Львів

Після обміну в Україні Олександра чекало шість місяців лікування та реабілітації. У центрі “Незламні” йому встановили протез руки і Олександр повернувся на службу.

“У мене механічний протез, на ньому міняються насадки. Гачок більш функціональний, є різні захвати, він більш жорсткий. Наприклад, коли ходиш за покупками, чіпляєш пакет і він тримається. Більшість хатніх питань, як, наприклад, поміняти кран. Я без проблем роблю з протезом. Також нескладні ремонти у автомобілі — поміняти колесо без проблем”, — каже пацієнт Національного реабілітаційного центру “Незламні” Олександр Морський.

Зараз до протезування готується Андрій Миронович. Чоловік отримав порання під Бахмутом. Йому довелось ампутувати ногу. Андрій Миронович прийшов на першу примірку майбутнього протеза.

Виготовили понад 200 протезів: у Львові рік працює майстерня протезування

Пацієнт центру Андрій Миронович міряє протез. Фото: Суспільне Львів

“На війні я був недовго – місяць, а травму отримав під час артобстрілу. Щось прилетіло біля мене, вибухнуло в окопі”, — каже пацієнт центру “Незламні” Андрій Миронович.

Про складнощі протезування військовослужбовця розповів керівник напрямку протезування центру “Незламні” Назар Багнюк.

Виготовили понад 200 протезів: у Львові рік працює майстерня протезування

Пацієнт приміряє протез. Фото: Суспільне Львів

“Пацієнт не простий, у нього коротка кукса, є певні обмеження рухів у суглобі, тому треба зробити деякі корекції. Тією кісткою важко керувати самим протезом, тому він має бути дуже точно зроблений, щоб пацієнт мав хороший контроль над ним”, — каже протезист Назар Багнюк.

У Центрі Незламні за рік, а саме стільки часу минуло відколи запрацювала майстерня протезування, штучні кінцівки отримали 215 пацієнтів. Спершу у центрі була мобільна майстерня, а згодом запрацювала сучасна майстерня площею 250 м².

Виготовили понад 200 протезів: у Львові рік працює майстерня протезування

У Львові рік працює майстерня протезування. Фото: Суспільне Львів

“Ми хочемо створити таку саму майстерню на базі лікарні святого Луки, в іншому кінці міста. Також створюємо протезний мінізавод. Ми хочемо збільшити кількість протезистів в рази, тому що людей із втраченими кінцівками поступає все більше і більше”, — говорить генеральний директор Першого медоб’єднання Львова Олег Самчук.

У сучасній майстерні центру є гіпсова, кімнати з пічками та верстатами, де роблять куксоприймачі, а також кімнати для примірок та тренувань. У майстерні працює 7 протезистів. Серед них Любомир Сакалош.

Виготовили понад 200 протезів: у Львові рік працює майстерня протезування

Майстерня протезування у центрі “Незламні”. Фото: Суспільне Львів

“За вищою освітою я — скульптор, такі взаємопов’язані професії. Там була робота з людським тілом і тут. Маю знання з анатомії, досвід роботи також є, тому працюю, тим паче це зараз потрібно, це на часі”, — говорить протезист центру “Незламні” Любомир Сакалош.

Сьогодні у першу річницю запуску напрямку протезування, центр Незламні відкривав двері протезної майстерні для усіх охочих.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин