У Львові вшанували пам’ять жертв Скнилівської трагедії: спогади рідних загиблих
Сьогодні, 27 липня, минає 21 рік зі Скнилівської авіакатастрофи. Тоді під час авіашоу на аеродромі поблизу Львова винищувач СУ-27 впав у натовп глядачів. Унаслідок цього загинули 77 людей, серед них було 28 дітей. А близько 250 отримали поранення. Рідні загиблих, громадські діячі та львів’яни вшанували пам’ять жертв Скнилівської трагедії.
У місті на знак скорботи приспустили прапори і зав’язали на них чорні стрічки. У місцевому храмі відслужили поминальну літургію. Туди з фотографіями загиблих та квітами прийшли їхні родичі.
Поминальна літургія у храмі Воскресіння Христового УГКЦ. Суспільне Львів
Мама загиблого Галина Притуляк пригадує день, коли сталась авіакатастрофа.
“Навіть я не знала, що син пішов туди. Так сталося, що він загинув. І коли ми шукали його, ми тільки дізналися ввечері. Тому що я думала, що він в лікарні, я їздила по всіх лікарнях, ми шукали, думали, надіялися. Дитина моя могла би… ще би може його врятували, тими осколками йому перебило артерію і він кров’ю стік”, — говорить жінка.
Справа — Сергій Притуляк. Суспільне Львів
Володимир Іванов розповідає, 21 рік тому теж втратив сина.
“Син, самі розумієте, для чоловіка син — це все. Живеш як з підрубленим корінням. Доводиться сили шукати, дружина допомагає, люди, всі, хто небайдужі до цього, всі допомагають. Біль він такий… рана. Починає знову гоїться тільки перед річницею, потім затихає і так щорічно. Цей хрест доведеться нести все життя, від цього нікуди не дінешся”, — каже батько загиблого.
Світлини загиблих, які принесли рідні. Суспільне Львів
Після літургії члени родин вирушили до “Сегменту пам’яті” на Скнилівське летовище. Через воєнний стан та із міркувань безпеки другий рік поспіль туди можуть прийти лише найближчі родичі загиблих.
Події на Скнилові 21 рік тому
27 липня 2002 року на Скнилівському летовищі відбувалося святкування 60-ї річниці 14 авіаційного корпусу Військово-Повітряних сил України. Туди прийшли близько 10 тисяч людей.
Полковники Володимир Топонар і Юрій Єгоров виконували фігури вищого пілотажу на винищувачі Су-27. Під час виконання фігури “напівпетля” літак опинився надто низько, зачепився за дерево і врізався у землю та зачепив натовп людей. Тоді загинули 77 людей.
Архівні кадри. Суспільне Львів
У Генеральній прокуратурі причинами аварії назвали погану організацію, підготовку та проведення авіашоу. До відповідальності притягнули десять людей. До 6 років тюремного ув’язнення було засуджено генерал-майора Анатолія Третьякова, який виконував обов’язки командувача 14 авіаційного корпусу. П’ять років отримав керівник польотів із землі підполковник Юрій Яцюк.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Льотчик Володимир Топонар отримав 14 років ув’язнення, а льотчик Юрій Єгоров — 8 років. Також порушили справи проти чотирьох інших генералів. Пілоти відмовилися визнавати себе винними.