Суспільне мовлення

У Львівській ОВА відреагували на конфлікт у Верхньояблунській школі

У школі села Верхня Яблунька на Львівщині — конфлікт між місцевими мешканцями та директором навчального закладу. Батьки дітей хочуть, аби директора школи звільнили.

У Львівській обласній адміністрації відреагували на конфлікт.

14 вересня у соцмережах опублікували відео конфлікту між батьками школярів та директором школи у Верхній Яблунці.

Староста села Верхня Яблунька Єва Семків розповіла виданню “Захід.нет”, що від 1 вересня більшість учнів школи Верхньої Яблуньки не ходять на заняття через те, що директор поновився на посаді. З 290 учнів школу відвідує заледве 20.

“Директор виграв суд щодо булінгу учнів, 1 вересня повернувся на роботу. Батьки організували протест, не пускають дітей на заняття. Вони заявили, що діти не ходитимуть до школи доти, поки не звільнять директора”, – каже виданню “Захід.нет” Єва Семків.

У Львівській ОВА кажуть, що раніше департамент рекомендував відділу освіти Боринської територіальної громади, яка є засновником школи, форму наказу для звільнення директора, та звертався до філії Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення інституційного аудиту у школі. Проте, звернення департаменту не врахували.

“З початком збройної агресії РФ проти України у цій школі загострився конфлікт з огляду на те, що директор школи публічно підтримував одну з релігійних організацій, яка має центр у Москві. Це дуже не подобається батькам. Крім того, це, звичайно, є порушенням закону про освіту, який передбачає відокремленість школи від церкви”, — каже директор обласного департаменту освіти і науки Олег Паска.

Крім того, за словами Олега Паски, минулого року департамент освіти виїжджав на звернення мешканців у цю школу і там виявили низку порушень.

“Ми побачили жахливу картину: з розбитими вітринами, до прикладу, стендів, присвячених Олегу Ольжичу, який у свій час брав шлюб у цьому селі, ми побачили їдальню у жахливому стані і багато інших речей. Все це було причиною і підставою для того, що ми порадили форму наказу про звільнення директора школи місцевому відділу освіти. На жаль, відділ освіти Боринської територіальної громади вважав іншими підстави для звільнення і наказ був зовсім іншим й мав іншу форму, ніж та, яку рекомендував департамент освіти і науки ЛОВА. Це, звичайно, право засновника школи, але в результаті цей директор виграв справу в суді”, — повідомив Олег Паска.

Зараз департамент повторно звернувся до Державної служби якості освіти у Львівській області щодо проведення інституційного аудиту та до Боринської громади щодо проведення сесії для заслухання звіту від директора.

“Крім цього, ми повторно публічно звертаємось до Державної служби якості освіти у Львівській області провести нарешті інституційний аудит в цьому закладі позачергово. Після нашої поїздки до школи одразу відбулася розмова з керівницею Служби. На жаль, немає жодної інформації, чи провели аудит, чи включили школу у план проведення аудитів”, — додав Олег Паска.

Директором школи у селі Верхня Яблунька є Іван Січак. Раніше його звільнили за булінг учнів. Згодом Іван Січак поновився на посаді.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Кореспонденти Суспільного намагаються отримати коментарі щодо ситуації у школі від усіх сторін конфлікту.


Джерело: Суспільне мовлення України

Магазин автозапчастини AvtoBot м.Ніжин