Суспільне мовлення

Пережив дві трансплантації нирки, інсульт та кому. Історія 7-річного хлопчика зі Львівщини

Миколі зі Львівщини — 7 років. З них три роки хлопчик боровся із хворобою нирок. За цей час пережив кому, інсульт, інфаркт та дві трансплантації. Після важкого та тривалого лікування дитина повернулась до повноцінного життя. Історією Миколи з Суспільним поділились медики Західноукраїнського центру.

Микола прийшов на огляд до лікаря. Три роки тому медики діагностували у хлопчика ниркову недостатність. Йому пересадили нирку.

“Почали у нього набряки робитися над очима, на руках, на ногах набряки почали бути. І кожен день ставало все гірше. Ми приїхали сюди і нам сказали, що це ниркова недостатність. Більше часу ми проводили в лікарні. Дома дуже рідко були, весь час на лікуванні”, — каже мама Миколи Катерина Пилипчук.

Три роки тому в дитини діагностували ниркову недостатність. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

За цей час дитина пережила чимало ускладнень.

“Був інсульт в хлопчика, був інфаркт, була клінічна смерть, були 9 раз сепсиси, перитоніти декілька раз. Ця дитина пережила різноманітні ускладнення, але ця дитина —дуже живий організм, який хоче жити”, — каже керівниця реанімаційного відділення Західноукраїнського медичного центру Іванна Андрейчук.

Микола пережив інсульт, інфаркт, сепсиси та інші ускладнення

Микола пережив інсульт, інфаркт, сепсиси та інші ускладнення. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

У Західноукраїнському дитячому медичному центрі Микола отримував медикаментозну терапію. У липні йому провели трансплантацію нирки від мами. Проте мамина нирка не прижилась в організмі. За кілька годин після операції нирка затромбувалася. Її видалили і знову розпочали гемодіаліз. У листопаді для Миколки “знайшли” іншу нирку. Донором став 17-річний хлопець, який загинув.

“Навіть друга трансплантація не пройшла так просто, тому що у пацієнта наступило відторгнення другої нирки. І ми з ним в реанімації прожили 3 тижні. Ми постаралися перебороти відторгнення і нам це вдалося. Ми з цього дуже тішимося”, — каже Іванна Андрейчук.

Витрати на медикаменти для Миколи взяв на себе благодійний фонд

Витрати на медикаменти для Миколи взяв на себе благодійний фонд. Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр

Під час лікування Микола потребував дорогих медикаментів. Ці витрати взяв на себе благодійний фонд “Крила надії”.

“Коли ми з ним познайомилися, він був дуже сумний, не посміхався. Були моменти, коли він не міг сам ходити, його возили на інвалідному візочку, тому що йому було складно, він був дуже слабенький. А зараз ми бачимо абсолютно живу дитину. Ми допомагаємо і будемо допомагати всім дітям, які мають проблеми з нирками і потребують трансплантації, щоб вони могли жити нормальним дитячим життям”, — каже директорка БФ “Крила надії” Наталія Ліпська.

Микола на огляді у лікаря

Микола на огляді у лікаря. Суспільне Львів

Хлопчик досі вчився з дому, проте з Нового року зможе піти до школи. Микола каже, мріє стати лікарем.

“Його життя змінилося вже докорінно. Хлопчик повинен був відвідувати тричі нашу клініку на тиждень, оскільки він був прив’язаний до апарату штучної нирки. Він потребував тричі на тиждень діалізу. Зараз пацієнт відвідує наш центр раз на 10 днів для того, щоб проводити корекцію терапії і планові аналізи. Тобто він живе вдома, йому буде легше соціалізуватися”, — каже дитячий лікар нефролог Роман Андруневич.

З Нового року Микола зможе піти до школи

З Нового року Микола зможе піти до школи. Суспільне Львів

Цього року у Західноукраїнському медичному центрі провели 7 трансплантацій нирок дітям. Усі вони стали незалежними від діалізу і повернулися до звичного життя. Наступного року тут планують провести не менше операцій. Зараз більше 20 пацієнтів медичного центру очікують на трансплантацію.

Читайте також

Народилася дитина та проводили операції: як працювало Перше ТМО Львова під час масованої ракетної атаки

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Львівські хірурги сформували кишківник новонародженій дитині


Джерело: Суспільне мовлення України