Переносять комарі: у львів’янки з-під повіки витягнули 14-сантиметрового гельмінта
У 24-річної львів’янки медики витягнули гельмінта з-під шкіри біля ока. У дівчини діагностували дирофіляріоз. Це вже другий випадок захворювання, яке переносять комарі, від початку року на Львівщині. Про симптоми хвороби повідомили на Facebook-сторінці Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.
Історія хвороби
Як встановили медики, гельмінт “оселився” під шкірою повіки два роки тому. Відтоді дівчина час від часу відчувала ворушіння біля ока. Проте, коли львів’янка розповідала про симптоми знайомим, їй не вірили та глузували з цього. Тому вона тривалий час не зверталася до лікарів.
“Львів’янка звернулася по медичну допомогу вже із болісними відчуттями в місці пухлинки, що утворилася у куточку ока. Характерним для дирофіляріозу є міграція паразита”, — каже лікарка-паразитолог Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Елла Матіяш.
Діагностували дирофіляріоз лікарі-хірурги Львівської обласної клінічної лікарні. Пухлину і 14-сантиметрового гельмінта видалили.
Елла Матіяш каже, це вже другий випадок дирофіляріозу на Львівщині від початку 2023 року. За минулий рік усього зафіксували два випадки хвороби.
Що таке дирофіляріоз та які симптоми захворювання
За даними Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб, дирофіляріоз спричиняють гельмінти роду Dirofilaria. Їх переносять інфіковані при укусі хворих тварин комарі. Таким же чином, через укус, в організм людини потрапляє личинка гельмінта.
З моменту зараження людини до утворення пухлини може минути від одного місяця до двох років. Спершу на місці укусу комара з’являється невеличке ущільнення, яке згодом може вирости до розмірів пухлини. При ураженні ока, яке трапляється майже в 45% випадків, виникають вузли під шкірою повік.
Характерною ознакою дирофіляріозу є відчуття пересування під шкірою. Гельмінт може переміщуватися на кілька сантиметрів за добу. Крім цього відчуття, у місці локалізації паразита може свербіти, пекти, з’явитися набряк чи почервоніння. Також можуть бути скарги на головний біль та загальне нездужання.
Як захиститися від хвороби
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Медики радять подбати про репеленти — засоби, що відлякують комарів. Також не забувати про захисні засоби для домашніх тварин. Крім того, важливо періодично проводити дегельмінтизацію тварин, адже вони є джерелами інвазії. При перших ознаках хвороби варто якнайшвидше звернутися до фахівців.