Наземні гідранти у Львові: рятувальники пояснили, у чому їхня перевага
На вулицях Львова почали з’являтися наземні гідранти. Ініціювали їхнє встановлення рятувальники. Адже наземні гідранти полегшують доступ надзвичайників до води в разі пожежі. Наразі в місті встановили півтора десятка нових пристроїв.
Дотепер у Львові користувалися підземними пожежними гідрантами. Та до них часто ускладнюється доступ через припарковані автомобілі, пояснює речник управління ДСНС Львівщини Віталій Туровцев.
Встановлювати наземні гідранти розпочали, аби зменшити час подачі води.
“Якщо ми приїжджаємо на пожежу, спершу потрібно відшукати пожежний гідрант. Якщо на вулиці зима – ми повинні його відкопати від снігу, розчистити, підняти люк. Потім на нього встановити пожежну колонку, до неї під’єднати рукави і аж тоді ми можемо подати воду. Якщо гідрант наземний, то, по-перше, його видно. По-друге, ми зразу рукави під’єднуємо безпосередньо до нього”, — каже речник ГУ ДСНС у Львівській області Віталій Туровцев.
Наземні гідранти у Львові: рятувальники пояснили, у чому їхня перевага. Суспільне Львів
Закупівлею гідрантів займався “Львівводоканал”. На тендері перемогло підприємство з Дніпра, розповідає директор водоканалу Дмитро Ванькович. Вартість одного наземного гідранта в середньому 45 тисяч гривень.
“Ми вже встановили близько півтора десятка таких гідрантів. Намагаємося встановлювати в тих місцях, де вони створюють найменше труднощів для проходження чи проїзду і так далі. За технічний стан гідрантів відповідає водоканал. Там має бути справна запірна арматура та тиск води, який дозволить пожежникам його застосовувати”, — каже директор “Львівводоканалу” Дмитро Ванькович.
Наземні гідранти у Львові: рятувальники пояснили, у чому їхня перевага. Суспільне Львів
За словами Дмитра Ваньковича, гідранти встановлюють у тих місцях, де є технічна можливість під’єднати до водогону. Колір обрали червоний, аби за потреби швидко можна було побачити пристрій. Водночас архітектор Андрій Лесюк зазначає, що у світі практикують встановлення гідрантів різної форми та кольору.
“Є, звичайно, кращі приклади, більш мінімалістичні, естетичніші. Але цей варіант не є поганим. Все ж таки, в першу чергу це є більш швидка реакція для збереження, погашення будинку. Це більше функція, ніж естетика. Тому у Львові, напевно що, цей вигляд є 1920-х років”, — каже архітектор Андрій Лесюк.
Наземні гідранти у Львові: рятувальники пояснили, у чому їхня перевага. Суспільне Львів
Наразі “Львівводоканал” закупив близько трьох десятків зовнішніх гідрантів.
Читайте також
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
У Львові встановлять вертикальні пожежні гідранти