Навряд вийде з-під контролю: яким буде курс долара в січні 2025
Курс долара в січні навряд чи вийде з-під контролю. Ймовірно, буде тимчасове “девальваційне затишшя” після періодів прискорення.
Факти ICTV дізнавалися у віцепрезидента Асоціації українських банків, глави правління Глобус банку Сергія Мамедова, яким буде курс долара в січні.
- Прогноз курсу долара на січень: що потрібно знати
- Курс долара в січні: якою буде девальвація гривні
- Яким буде курс долара в січні: прогноз експерта
Прогноз курсу долара на січень: що потрібно знати
Сергій Мамедов наголосив, що в першому кварталі 2025 року валютний ринок відіграватиме ключову роль у стримуванні інфляції.
На його думку, курсові показники долара США та євро навряд чи вийдуть з-під контролю.
Водночас усі основні етапи девальвації гривні можуть відбуватися за аналогією 2024 року.
За його словами, після періодів її прискорення варто очікувати на періоди “девальваційного затишшя”.
Курс долара в січні: якою буде девальвація гривні
У перші місяці року максимальний розмір девальвації навряд чи буде вищим за 2-2,5% на місяць, прогнозує банкір.
На думку віцепрезидента Асоціації українських банків, це можливо лише в певні етапи, які пов’язані з об’єктивними економічними причинами.
– Є кілька версій, якою буде девальвація гривні в перші три місяці року. За різними оцінками, вона може становити від 2,5% до 4%. Фактичний розмах знецінення гривні багато в чому залежатиме від стратегії регулятора на валютному ринку, – звернув увагу він.
Яким буде курс долара в січні: прогноз експерта
Сергій Мамедов припустив, що в першому кварталі зростання курсу долара, як основної валюти, може становити в середньому 2 відсоткових пункти (близько 0,8 грн).
За словами експерта, якщо наприкінці березня курс долара перебуватиме на рівні від 42-42,8 грн/$, то це не вважатиметься катастрофою.
Банкір вважає, що цей курсовий ривок у подальші місяці може зійти нанівець. Згодом курсові зміни стануть більш повільними.
– За прикладом 2024 року регулятор може застосувати стратегію згладжування, згідно з якою темпи зростання курсів валют (передусім долара США) можуть бути помірними та стануть дієвим засобом для стримування інфляції, – зазначив експерт.
На його думку, на валютному ринку діятиме режим керованої гнучкості, що унеможливить курсову аритмію.
Водночас Сергій Мамедов пояснив, що Національний банк України докладатиме зусиль для збалансування попиту і пропозиції, а тому курсові коливання будуть на задовільному рівні.
Факти ICTV дізнавалися, як змінювався курс долара в Україні за останні 10 років і що впливало на вартість іноземної валюти.
Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram
Також Факти ICTV запитали у керівника Економічного дискусійного клубу Олега Пендзина про те, чому євро падає в ціні та що зміниться до кінця 2024 року.
Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-01 10:14:00